Výstrahy na popoludnie: Slovensko zasiahne vlna horúčav

Ivan Štefunko.
Zdroj: David Mirzoeff/PA via AP

Výstrahy pred vysokými teplotami sú vydané aj na ďalšie dni.

Meteorológovia varujú pred horúčavami v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. Teplota vzduchu môže v poobedňajších hodinách ojedinele vystúpiť na 33 až 35 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojom webe.

Pre celý Bratislavský kraj a väčšinu okresov Nitrianskeho a Trnavského kraja platí v tejto súvislosti výstraha prvého stupňa, a to od 14.00 do 17.00 h. „Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ vysvetlili meteorológovia.

Výstrahy pred vysokými teplotami sú vydané aj na ďalšie dni. Výstraha prvého stupňa platí v piatok (18. 6.) predbežne od 14.00 do 17.00 h pre Bratislavský, Banskobystrický, Košický, Nitriansky i Trnavský kraj. Pre Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj platí v sobotu (19. 6.) od 14.00 do 17.00 h výstraha druhého stupňa. V Banskobystrickom, Trenčianskom a Košickom kraji je v poobedných hodinách vydaná výstraha prvého stupňa.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Horúčavy

Dôležité udalosti