Akcia Mýtnik II: Obvinili šesť osôb, medzi nimi sú aj zvučné mená

Jedným z nich je podpredseda predstavenstva MH Manažment Andrej Holák.

NAKA zadržala bývalého štátneho tajomníka ministerstva dopravy Andreja Holáka. Okrem neho skončil v putách aj ďalší muž. Vyšetrovateľ však spolu obvinil šesť ľudí, medzi nimi sú aj iné zvučné mená.

Andrej Holák

Andrej Holák má na krku závažné obvinenie. Je podpredsedom predstavenstva štátnej firmy MH manažment a vášnivý jachtár v jednej osobe. NAKA ho podľa našich zistení zadržala okolo šiestej ráno na bratislavských Kramároch.

Holák dlhé roky pôsobil vo verejných funkciách. Vedúceho služobného úradu robil ešte ministrovi Ľubomírovi Vážnemu, neskôr Jánovi Počiatkovi zase štátneho tajomníka. Potom sa stal podpredsedom Úradu pre verejné obstarávanie. No a práve na túto funkciu sa viaže obvinenie.

Jeho obvinenie súvisí s obstarávaním IT systému pre Finančnú správu. V kauze sú už stíhaní aj podnikateľ Michal Suchoba či František Imrecze. No a práve Andrej Holák je podľa našich informácií autorom dokumentu, ktorým bývalý šéf Finančnej správy zdôvodňoval údajnú zákonnosť uzavretia utajených zmlúv bez súťaže.

Zdroj: TV Markíza

Ostatní obvinení

Ďalším zadržaným mužom je architekt Miroslav Slahučka. Jeho meno figuruje v mnohých firmách. Okrem iného aj v tej, od ktorej podľa portálu Aktuality.sk kupoval dom súčasný guvernér národnej banky Peter Kažimír.

Medzi obvinenými sú aj František Imrecze a Michal Suchoba. S vyšetrovateľmi pritom obaja spolupracujú, vinu priznávajú a rozkrývajú vraj i ďalšie zločiny. Okrem nich je údajne stíhaný i právnik Martin Bahleda. Jeho meno sa v minulosti skloňovalo v súvislosti s vlastníckymi právami firmy, v ktorej figuroval aj Michal Suchoba.

Posledným, šiestym obvineným, je oligarcha Jozef Brhel. Ten je za múrmi trenčianskej nemocnice pre obvinenie a pôvodné stíhanie z kauzy Mýtnik.

Z čoho všetkého sú obvinení a ako sa stavajú k skutku, sa dozviete z reportáže Zuzany Ferenčákovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti