Seniorka má neuveriteľných 90 vnúčat a pravnúčat. V jednej rodine žije súčasne šesť generácií

Mary Marshallová a ďalšie generácie jednej rodiny
Mary Marshallová a ďalšie generácie jednej rodiny Zdroj: Profimedia

Mary má 86 rokov a plánuje sa dožiť ďalších pra-pra-pravnúčat.

Dôchodkyňa z Edinburghu nemá núdzu o návštevy. Má obrovskú rodinu a mená všetkých členov sa nemôžu dať ani zapamätať. Vo svojich 86 rokoch má neuveriteľných 90 vnúčat, pravnúčat, pra-pravnúčat a pra-pra-pravnúčat, píše BBC.

V jednej rodine žije súčasne až šesť generácii. Mary Marshallová má osem detí a nečakala, že práve jej rodina sa stane v Škótsku jedinou „žijúcou" šesťgeneračnou famíliou.

Mary je najstaršou členkou rodiny a najmladšia je Nyla Fergusonová, ktorá má iba tri týždne. Zaujímavosťou je, že väčšina žien „Marshallových" rodila už v 18. rokoch, prípadne ešte skôr.

Mary je na čele rodiny, má osem detí a najstaršou dcérou je Rose (68). Tá má štyri deti vrátane najstaršej dcéry Chyrel (50). Vnučka Chyrel má zase dcéru Carrie (35), ktorá je matkou štyroch detí. Carrie je v tak mladom veku už babkou, pretože jej 17-ročná dcéra Toni-Leigh porodila iba 25. mája 2021 dcéru Nylu. Podobne to vyzerá aj u ostatných členov rodiny.

Zdroj: Profimedia

Vzhľadom na obrovskú rodinu má Mary „odpustené" obdarúvanie jednotlivých členov na Vianoce či narodeniny. Nakupovanie darčekov by jej tak trvalo aj pol roka.

„Som šťastná žena. Je to požehnanie mať takú veľkú rodinu. Vždy je tu niekto, na koho sa môžete spoľahnúť, kto sa o vás postará," prezradila dôchodkyňa.

Takmer celá rodina žije iba pár kilometrov od seba. Sú si navzájom oporou a často sa navštevujú. Ak by sa Mary dožila aj ďalšej, siedmej generácie, zapísala by sa do Guinnessovej knihy rekordov.

EDINBURGH/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti