Starostovi bratislavského Nového mesta zrušili obvinenie. Prípad však naďalej vyšetrujú

Starostovi bratislavského Nového mesta zrušili obvinenie.
Zdroj: TV Markíza

Kriminálka ho zadržala na ulici pred úradom ešte minulý rok v októbri.

Zvrat v prípade starostu bratislavského Nového Mesta. Rudolfovi Kusému zrušili obvinenie zo zneužitia právomocí verejného činiteľa. Pre televíziu Markíza to potvrdila krajská prokuratúra v Bratislave. Starostu trestne stíhali za údajné blokovanie stavebných povolení pre veľké developerské projekty.

Polícia zadržala starostu Nového mesta vlani v októbri. Tri noci strávil v policajnej cele a prokurátor ho chcel mať dokonca vo väzbe. Okresný a následne aj odvolací krajský súd ho prepustil na slobodu a navyše celé obvinenie skritizoval. Podľa sudcu rozhodovanie o stavebnom povolení nie je a ani nikdy nebolo trestným činom a spochybnil aj údajné prieťahy.

Súd zároveň označil za neadekvátne i zadržanie starostu, kriminálka ho totiž zbalila priamo na ulicu pred jeho úradom. Napriek tomu všetkému zostával Rudolf Kusý obvinený, dozorujúca prokurátorka jeho sťažnosť v decembri zamietla. Starosta sa však cez svoju advokátku obrátil na generálnu prokuratúru, tá v tomto prípade skonštatovala porušenie zákona.

Kusého stíhali za to, že v prípade stavebných povolení pre tri developerské projekty podľa všetkého robil prieťahy a údajne svojvoľne blokoval ich výstavbu. Jedným z nich je 18-poschodový projekt na Račianskej ulici. Podľa starostu boli v rozpore s územným plánom. Krajská prokuratúra tvrdí, že vyšetrovanie napriek zrušenému obvineniu v tomto prípade pokračuje.

Ako na tento posun reagoval starosta a developeri, sa dozviete z reportáže Reného Medzihradského.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bratislava

Dôležité udalosti