Nový rebríček svetových univerzít: Zo Slovenska sa v ňom umiestnila iba jedna

Ilustračná snímka.
Zdroj: Zuzana Habekova/shutterstock.com

Podľa predmetov sa udržala v top 300 a 400.

Tento týždeň dosiahla Univerzita Komenského v Bratislave ďalšie úspechy v hodnotení svetového rankingu.

V rebríčku Round University Ranking podľa predmetov sa udržuje medzi top 300 alebo top 400 univerzitami sveta. Zo Slovenska je opäť jediná, informovala hovorkyňa Lenka Miller.

V prírodných vedách získala UK 288. priečku sveta, čím sa zaradila do striebornej ligy. V technických vedách obsadila 337. miesto, čo ju radí do bronzovej ligy.

RUR Subject Rankings hodnotí výkonnosť viac ako 800 najlepších univerzít sveta podľa šiestich predmetov - vedy o živej prírode, humanitné, lekárske, prírodné, technické a sociálne vedy. Univerzity hodnotí na základe 20 indikátorov a podľa štyroch kľúčových aktivít.

Umiestnenie UK v iný rebríčkoch

Rebríček vydáva RUR rankingová agentúra v spolupráci s Clarivate Analytics, ktorej činnosť sa orientuje na analýzy v oblasti vedeckého a akademického výskumu publikovaného v karentovaných časopisoch. Rebríček je jedným z viacerých svetových rankingov, ktoré hodnotia výskumné univerzity.

V celkovom rebríčku Round University Ranking obsadila UK nedávno 404. miesto na svete. Rebríček Center for World University Ranking zaradil UK na 609. priečku, The Impact Rankings na 301. - 400. miesto a QS World University Rankings na 651. - 700. priečku. V Šanghajskom rebríčku sa UK nachádza na 601. - 700. mieste. V prestížnom rebríčku Best Global Universities jej patrí 572. miesto. Rebríček THE WUR zaraďuje UK na 1001.+ miesto.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rebríček škôl

Dôležité udalosti