Dnes bude pekelne horúco. Pre celé Slovensko platia výstrahy, najhoršie to bude na západe

Horúce počasie
Zdroj: TASR

V poobedňajších hodinách sa môžu vyskytnúť na väčšine územia aj búrky.

Meteorológovia v pondelok varujú pred horúčavami a búrkami. V tejto súvislosti vydali výstrahy prvého aj druhého stupňa, ktoré platia pre takmer celé územie Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojom webe.

Výstrahy pred vysokými teplotami platia pre všetky kraje na Slovensku, a to od 13.00 do 18.00 h. Teplota sa môže vyšplhať až na 36 stupňov Celzia. Druhý stupeň výstrahy platí pre Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj, prvý stupeň pre Banskobystrický, Trenčiansky a Košický kraj, ako aj pre okresy Vranov nad Topľou, Bytča a Žilina.

Zdroj: shmu.sk

V poobedňajších hodinách SHMÚ upozorňuje aj na búrky na väčšine územia Slovenska. Výstraha prvého stupňa platí pre celý Bratislavský, Trenčiansky, Nitriansky a Žilinský kraj, tiež pre väčšinu Prešovského a Košického kraja a okresy Banská Bystrica, Brezno, Žarnovica a Žiar nad Hronom.

„Pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov,“ uviedli meteorológovia.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Výstrahy

Dôležité udalosti