Najvyšší súd potvrdil, že advokáti Filo a Ribár ostávajú na slobode

Martin Ribár a Alexander Filo.
. Zdroj: koláž: TASR

Sú obvinení z pomoci zločineckej skupine, vydierania a krivej výpovede a prísahy. Jeden z nich sa priznal.

Najvyšší súd rozhodoval o väzbe pre dvojicu advokátov Alexandra Fila a Martina Ribára. Sú obvinení z pomoci zločineckej skupine, vydierania a krívej výpovede a prísahy. Senát Najvyššieho súdu odmietol sťažnosť prokurátora a dvojica bude stíhaná na slobode.

Podľa informácií TV Markíza sa skutok viaže na rok 2007 a na bitku v jednom z bratislavských klubov. Obeťou skupiny takáčovcov bol barman, ktorý mal po útoku vážne zranenia. Práve jeho zastupoval advokát Alexander Filo.

Vyšetrovateľ NAKA ho viní z toho, že čašníka mal navádzať na výpoveď v prospech takáčovcov. Filo je pritom v takzvaných mafiánskych zoznamoch začlenený do konkurenčnej skupiny piťovcov. No a piťovci a takáčovci mali medzi sebou dlhodobo konflikty.

Ribár mal zastupovať zločineckú skupinu. Sudca pre prípravené konanie 12. júna rozhodol, že budú stíhaní na slobode. Prokurátor sa voči rozhodnutiu odvolal.

Advokát Ribár pred zasadnutím zdôraznil, že je nevinný. Tvrdí, že ak by z obvinení bola len päť percent pravda, priznal by sa, spolupracoval by s orgánmi činnými v trestnom konaní a nestrávil by donedávna približne 1,5 roka vo väzbe.

Filo rovnako žiadal, aby bola sťažnosť prokurátora zamietnutá, hoci sa k skutkom, ktoré sú mu kladené za vinu, z časti priznal. „Obvinený odpovedal aj na otázky, stále zdôrazňoval, že to, čo je uvedené v uznesení o vznesení obvinenia, je pravdou,“ uviedol Filov advokát Peter Erdös.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Martin ribár

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.