Domáce

Firma Apple prezradila dátum, kedy oficiálne predstaví nový iPhone

apple.png
Zdroj: Google / Wordpress.com

Kto z vás sa teší na šiestu verziu kultového smartfónu?

Priaznivci nahryznutého jablka, pozor! Firma Apple predstaví najnovšiu verziu svojho smartfónu už o mesiac. Informoval o tom Wall Street Journal aj magazín Time. Pri príležitosti uvedenia "šestky" na trh, sa bude 9. septembra konať v New Yorku špeciálna akcia. 

Zástupcovia spoločnosti oficiálne potvrdia a zároveň vyvrátia klebety, ktoré o novom iPhone kolujú internetom už zopár týždňov. Objavilo sa dokonca niekoľko "zaručených" informácií o nových funkciách a aplikáciách, ktoré by mala "šestka" obsahovať.

Zatiaľ je známe iba jedno. Nový iPhone bude k dispozícii v dvoch veľkostiach. Displej jedného modelu bude 4,7 palcový, druhý o niečo väčší, a to až 5,5-palcový. Apple tak reaguje na výsledky prieskumov, podľa ktorých užívatelia žiadajú väčšie obrazovky.

Nový iPhone by mal byť takisto tenší a ľahší ako jeho predchodca. K dispozícii bude podľa zatiaľ neoverených informácií len v dvoch farebných variáciách, a to biely alebo čierny. Aj napriek, že jeho rozmery budú prijateľnejšie, procesor by mal byť výkonnejší, informuje Time na svojom webe.

NEW YORK / Time.com / K.Konkoľ

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti