Extrémne teploty v kanceláriách. Železobetónová budova sa zmenila na skleník

Extrémne teploty v kanceláriách.
Zdroj: TV Markíza

Viacerí úradníci preto pracujú z domu, iným zas skracujú pracovnú dobu.

Asi najhoršie to má vo svojej kancelárii pracovník mestského kamerového systému. Už o deviatej ráno jeho teplomer ukazoval rovných tridsať stupňov Celzia. Na pocit síce o niečo lepšie, no v skutočnosti veľmi nepríjemné to má vo svojich kanceláriách však väčšina úradníkov.

Zamestnávateľ musí zamestnancom zo zákona o ochrane zdravia pred záťažou teplom a chladom pri práci zabezpečiť pitnú vodu. Na svidníckom Mestskom úrade sme džbány s vodou videli v rukách nejedného zamestnanca.

Po minulé roky cez leto mestským úradníkom umožnili prichádzať do práce skôr, aby mohli skôr odísť. Tentoraz zvolili inú formu. V pondelok a utorok, keď sú na severovýchode najvyššie teploty z tohto týždňa, úradníkom výnimočne skrátili pracovnú dobu. Inak im umožnia pracovať z domu.

V tej istej budove okrem iných sídli aj prokuratúra, súd či polícia. Tieto inštitúcie však zatiaľ pracovný režim svojich zamestnancov neupravili. No a polícia obmedzený režim, samozrejme, nemôže mať, jedine zamestnanci v štátnej a verejnej službe. V ich prípade nadriadení zatiaľ monitorujú maximálne teploty.

Viac sa dozviete z reportáže redaktora spravodajstva Pavla Siváka.


SVIDNÍK/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.