Pri Gelnici sa v jazere topili dvaja kamaráti. Jedného z nich sa nepodarilo zachrániť

Nešťastie pri Gelnici.
Zdroj: TV Markíza

Skupina mladíkov predtým popíjala alkohol.

Leto a horúčavy si vyžiadali ďalšiu obeť. Partia kamarátov sa rozhodla okúpať v jazere Turzov, ktoré sa nachádza neďaleko Gelnice. Dvaja mladíci (19 a 20-ročný) sa začali topiť. Ich kamarátom sa podarilo vytiahnuť ich na breh a okamžite začali s resuscitáciou. Žiaľ, jednému z nich už sa pomôcť nepodarilo.

„V súvislosti s uvedenou udalosťou poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia,“ uviedla polícia.


Podľa očitého svedka boli mladí pri kúpaní opití. Záchranári preto varujú - kombináciu horúceho počasia, kúpania v studenej vode a alkoholu neradno podceniť.

Podobný prípad sa udial v stredu (23. júna) vo vodách kameňolomu v Poprade - Kvetnici, kde sa topili traja mladíci. Chlapcov (15 a 16 rokov) zo Štrby sa podarilo zachrániť, ich 18-ročnému kamarátovi nebolo pomoci. Aj títo chlapci predtým popíjali alkohol. Viac TU.

V sobotu popoludní (19. júna) zase prišiel o život 34-ročný muž, ktorý sa utopil na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove. Mužovi sa stal osudným skok z mostíka, po ktorom sa už nevynoril.

GELNICA/ tvnoviny.sk, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kúpanie

Dôležité udalosti