Na Kysuciach vyvalil silný vietor desiatky stromov, zničené zostali aj pomníky na cintoríne

Zničené pomníky a vyvalené stromy.
Zdroj: TV Markíza

Sila vetra bola nevídaná.

Intenzívne búrky sprevádzané tornádom a krupobitím na Morave zapríčinili aj na severozápade Slovenska energetickú kalamitu. Najväčšie škody spôsobili popadané stromy. Sila vetra bola vraj nevídaná.

Búrka najviac zasiahla Horné Považie a Kysuce. Pred polnocou to v Čadci vyzeralo hrôzostrašne.

„Krupobitie, obrovský vietor, búrka, prietrž mračien, no, našťastie, to nedopadlo až tak katastrofálne, ako sme sa báli,“ uviedol Marián Kráľ, hovorca mesta Čadca.

Smršť zažili aj v Olešnej a Klokočove, kde vyhlásili mimoriadnu situáciu. Poškodené boli cesty, elektrické vedenia, elektrinu nemali od 23. večer. Vietor potrhal verejné osvetlenie, rozhlas, cesty zostali v úplne dezolátnom stave. Zničené sú aj pomníky na cintoríne.

Prečítajte si tiež:

V Kysuckých lesoch popadali desiatky stromov, postrhávali elektrické vedenia. Bez elektriny zostali tisíce domácností.

Od štvrtka večera sú v teréne desiatky chlapov - elektrikárov aj piliarov. Bez elektriny zostalo minimálne na tri minúty viac ako 30-tisíc odberných miest. Aktuálne je bez elektrického prúdu ešte okolo 6 400 domácností.

Pomôcť s popadanými stromami prišiel aj so svojím koňom miestny furman Jozef. Na odstraňovaní škôd budú ľudia pracovať celý víkend. Robia všetko pre to, aby mali ľudia elektriku čím skôr.

Viac sa dozviete z reportáže Zuzany Lechanovej.


ČADCA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kysuce

Dôležité udalosti