Dnes bude na niektorých miestach pekelne teplo: SHMÚ varuje pred horúčavami, ale aj silnými búrkami

Deti sa hrajú vo fontáne počas slnečného a teplého počasia v parku v Paríži.
Zdroj: TASR/AP

Teploty môžu vystúpiť až na 37 stupňov.

Na južnej polovici Slovenska v utorok hrozia horúčavy. Na severe sa môžu vyskytnúť búrky. Slovenský hydrometeorologický ústav na to upozorňuje svojimi výstrahami.

Výstraha pred vysokými teplotami hovorí o popoludňajších teplotách od 33 do 37 stupňov Celzia. Hornú hranicu budú atakovať teploty v okresoch na juhu západného a stredného Slovenska, pre ktoré platí od 14.00 do 18.00 h výstraha druhého stupňa. V ostatných okresoch Bratislavského, Trnavského, Nitrianskeho, Banskobystrického i Košického kraja očakávajú meteorológovia teploty do 33 až 34 stupňov Celzia, od 13.00 do 18.00 h je pre tieto okresy stanovená výstraha prvého stupňa.

Zdroj: shmu.sk

Búrky majú prísť v okresoch v severnej polovici Slovenska taktiež popoludní, výstraha pred nimi platí pre Žilinský, Banskobystrický, Prešovský a časť Košického kraja od 12.00 do 21.00 h. „S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 milimetrov a nárazy vetra s rýchlosťou 65 - 85 kilometrov za hodinu,“ dodávajú meteorológovia.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Horúčavy

Dôležité udalosti