Opatrenia budú toto leto na poslednú chvíľu. Nešťastné sú z toho najmä cestovné kancelárie

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Stále nie sú jasné konkrétne znenia.

Opatrenia budú toto leto na poslednú chvíľu. Hoci o sprísnenom režime na hraniciach či možných výhodách pri cestovaní pre plne zaočkovaných už počúvame viac ako týždeň, stále nie sú jasné konkrétne znenia.

Presne znenie by sme sa mali dozvedieť až v stredu (30. 6.), pričom zmeny na hraniciach či výhody pre zaočkovaných by mohli platiť už začiatkom prázdnin.

Neistota a zmätok komplikujú prácu najmä cestovným kanceláriám, ktoré prichádzajú o klientov. Tí pre nejasné pravidlá u nás objednávajú zájazdy radšej v zahraničí.

V praxi to môže znamenať, že ak máte povedzme len jednu dávku vakcíny a cestujete v týchto dňoch do zelenej krajiny v rámci Európskej únie, pri návrate už môžete skončiť v karanténe.

Ak sa zájazd nezruší, len vám pribudne povinnosť karantény, cestovná kancelária vám peniaze za storno dovolenky nemusí vyplatiť.

Podľa Romana Berkesa zo Slovenskej asociácie cestovných kancelárií „cestovka“ vráti peniaze klientovi v tom prípade, keď nevie zrealizovať zájazd, teda buď je destinácia uzatvorená alebo v karanténe.

Čas pripraviť sa na zmenu pravidiel nepotrebujú len dovolenkári, ale aj polícia. Zvlášť ak by nastali kontroly na hraniciach 24 hodín denne sedem dní v týždni.

Na stredajšom rokovaní vlády musia dohodnúť množstvo podrobností. Napríklad za akých podmienok sa budú môcť bezplatne testovať pendleri a či tí, ktorí sa nemôžu zaočkovať z objektívnych zdravotných dôvodov, budú mať pri cestovaní výnimku.

Viac v reportáži Miroslavy Ondrejčíkovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prázdniny

Dôležité udalosti