Vodič sa sťažoval na hrozbu nad cestou. Odpoveď Správy ciest ho zdvihla zo stoličky

Vyvrátený strom leží na ceste pod Strečnom.
Zdroj: TV Markíza

Vyvrátený strom leží na svahu pri frekventovanej ceste.

Vyvrátený strom ako hrozba nad vyťaženou cestou. Na nebezpečenstvo upozornil vodič, ktorý popod Strečno cestuje pravidelne a napísal správcovi komunikácie. To čo mu odpísali, ho zdvihlo zo stoličky.

Pán Dominik cestu zo Žiliny do Martina pozná dobre. Popri výtlkoch a rozhádzaných stredových pásoch si počas jazdy všimol nebezpečne vyvrátený strom.

„Je na svahu a predpokladám, že vplyvom tepla sa ten strom vysuší a zosunie,“ hovorí vodič Dominik Lesičko.

Aj v pokojných dňoch touto cestou denne prejde 30-tisíc vozidiel a aj malá banalita okamžite spôsobí rozsiahle kolóny. A to aj vtedy, ak sa nikomu nič nestane.

„Pokiaľ sa tam stane nejaká nehoda, tak je tam čakacia doba niekedy viac ako hodinu,“ hovorí Lesičko.

Obozretný vodič napísal na Správu ciest, aby to dali do poriadku.

„Hlavne som ich požiadal aby mi nepísali, že oni nie sú vlastníkom toho pozemku,“ dodal Lesičko. Odpísali mu však, že nie sú vlastníkmi pozemku.

Zdá sa mu postavené na hlavu, aby potom, ako upozorní na nebezpečenstvo správcu cesty, mal ešte zisťovať, komu patria okolité pozemky.

„Je smutné, že štátne orgány takto medzi sebou nekomunikujú a odpálkovali takýmto spôsobom všímavého vodiča,“ hovorí motoristický novinár Roman Nadányi.

Odborník tvrdí, že správca cesty by mal okamžite zasiahnuť, aj keď dreviny ešte len ležia na svahu.

„V prípade, že by sa zosunuli, tak môžeme v tomto úseku čakať veľmi vážnu dopravnú situáciu a potom tie náklady na odstránenie a všetko čo s tým súvisí sú obrovské,“ vysvetľuje Ľubomír Palčák z Výskumného ústavu dopravného.

Správa ciest si pôjde na miesto situáciu preveriť. Mala by to robiť aj bez upozornenia a to v 50-metrovej šírke z každej strany vozovky. Sami však strom odstraňovať nemôžu. Musia čakať, kým ich k tomu nevyzve okresný úrad.

Téme sa venoval Marián Lechan:


Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

ŽILINA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Strečno

Dôležité udalosti