Milionár Zoroslav Kollár zostáva vo väzbe, rozhodol Najvyšší súd SR

Jany Landl s moderátorom Telerána Darom Richterom.
Zdroj: TV Markíza

Vo väzbe je z kolúzneho a preventívneho dôvodu.

Obvinený konkurzný právnik Zoroslav Kollár zostáva vo väzbe. Najvyšší súd (NS) SR vo štvrtok potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorý ho vzal do väzby z kolúzneho a preventívneho dôvodu. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 5T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodné sťažnosti Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR a obvineného Zoroslava Kollára podané proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu,“ spresnila hovorkyňa. Vzatie do väzby sa týka obvinenia z údajného podplácania bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa v prípade ilegálnej výroby a distribúcie cigariet. ŠTS rozhodoval v tejto veci 23. mája.

Zoroslav Kollár čelí aj ďalším obvineniam. Spolu s bývalým predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom a bývalou podpredsedníčkou NS SR Jarmilou Urbancovou ho zadržali vlani v októbri v rámci akcie Víchrica. Jarmilu Urbancovú a Davida Lindtnera obvinili zo zločinu prijímania úplatku. Zoroslav Kollár je obvinený zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. Spolu s Davidom Lindtnerom ho v tejto veci pustili 20. mája z väzby na slobodu.

Od marca čelí Zoroslav Kollár aj obvineniu z poskytnutia úplatku bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému a exnámestníkovi SIS Borisovi Beňovi, aby ho nesledovali.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Najvyšší súd

Dôležité udalosti