Hoci sa sezóna letných táborov už začala, mnohé sú poloprázdne. Rodičom prekáža jedna vec

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Šéfka cestovnej kancelárie, ktorá organizuje tábory, hovorí, že niektoré termíny vypredané sú.

Štartuje sezóna letných táborov. Tento rok je však opäť iná. Kým po minulé roky bol už o tomto čase problém nájsť pre dieťa ešte vôbec nejaký voľný tábor, toto leto sú mnohé poloprázdne. Niektoré dokonca pre obmedzenia nespustia vôbec.

V škole na Fatranskej ulici v Nitre sa neprázdninuje ani v stredu (1. 7.). Už druhý rok tu robia tábor. Teraz je detí dokonca viac, o 53 školákov sa ešte dva týždne postarajú učitelia.

V Poprade je však záujem o klasické tábory zúfalo nízky. Denné tábory sú pod Tatrami nezvyčajne teraz na začiatku sezóny preriedené tiež. Niektorí rodičia deti aj prihlásili, neskôr však názor zmenili. Chýbali im presne stanovené pravidlá.

Staršie deti podľa nariadení potrebujú potvrdenie od lekára a najmä test. Ten nesmie byť starší ako 72 hodín. Niektorí rodičia sa však sťažujú, že otestovať deti pred táborom nestihnú včas.

Šéfka cestovnej kancelárie, ktorá organizuje tábory, hovorí, že niektoré termíny vypredané sú. Voľných miest je však ešte stále dosť.

Oveľa väčší problém majú s animátormi. Tí negatívny test potrebujú tiež. Na rozdiel od detí si ho však oni musia platiť sami.

Viac v reportáži Marka Vnenčáka a Moniky Kolekovej.


POPRAD/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti