Trápia vás kruhy pod očami? Takto s nimi zatočíte

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/Galaxy love design

Vplýva na ne fajčenie, alkohol, zlá životospráva, stres, nedostatočný pitný režim, hormóny, nedostatok železa, alergie a UV žiarenie.

Žena môže mať to najkrajšie oblečenie, úsmev na tvári, dobrú náladu no s kruhmi pod očami bude aj tak pôsobiť smutne, unavene, istým štýlom nezdravo a hlavne staršie. Či už majú tmavší hnedý, fialový alebo až zelenkastý odtieň nie je podstatné, frustrujúce sú vo všetkých odtieňoch. Pozrime sa na to, prečo vôbec vznikajú.

Ako to s tými kruhmi je

Pokožka je pod očami o niečo jemnejšia, tenšia a s pribúdajúcim vekom sa ešte stenčuje. S vekom tiež v tvári ubúda podkožný tuk, čím sa zvýraznia cievy. Často je za tým genetika, preto si poriadne obzrite svojich rodičov, hneď zistíte na čom ste.

Vplyv však na ne majú aj iné faktory. Určite ste si všimli značný opuch a kruhy po prebdenej noci. Či už išlo o mladícku zábavu, množstvo práce alebo bdenie pri dieťati, pri ranných pohľadoch do zrkadla ste iste občas zaváhali, na koho sa vlastne pozeráte.

Prečítajte si aj: Novodobé chudnutie alebo spôsob mučenia? Vedci predstavili magnetický prístroj na chudnutie

Vplyv má tiež fajčenie, alkohol, zlá životospráva, stres, nedostatočný pitný režim, hormóny, nedostatok železa, alergie a UV žiarenie. Nezabúdajte na už spomínaný spánok, lepšie povedané jeho nedostatok, uvádza portál mojezdravi.cz.

Okrem vyššie spomenutých menej závažných vplyvov, existujú aj tie horšie. Kruhy pod očami môžu signalizovať problémy so srdcom či ochorenie štítnej žľazy, obličiek alebo tráviaceho systému. Netreba ich preto podceňovať.

Zdroj: shutterstoc.com/Prostock-studio

Ako na ne

Výhodou je, že ich môžete zamaskovať make-upom a korektorom. Síce sa to väčšinou nepodarí na sto percent, ale ide aspoň o čiastočnú záchranu. Taktiež sa inšpirujte zaužívanými radami starých mám a aplikujte na ne studené obklady. Zúžia sa tým cievy, čím sa aj zmiernia kruhy. Ide však o krátkodobú pomoc odporúčanú na riešenie na poslednú chvíľu.

Veľmi dôležitá je pravidelná starostlivosť. Masírovanie očného okolia, uhorkové obklady, masky na kruhy pod očami, taktiež aplikovanie kvalitných krémov a v neposlednom rade zdravá strava, ktorá bude obsahovať veľa vitamínov, minerálov a železa. Nezabúdajte na pitný režim.

Riešenie nájdete aj v estetickej medicíne, kde poskytujú výplň kyselinou hyaluronovou, aplikovanie biodermálnych nití alebo laserový zákrok.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti