Michal Suchoba opäť vypovedal pred vyšetrovateľom

Prezidentka Zuzana Čaputová.
Zdroj: minv.sk

Prvýkrát sa pred vyšetrovateľa NAKA postavil v máji, odkiaľ prišiel z Arabských Emirátov.

Obvinený podnikateľ MIchal Suchoba opäť prišiel vypovedať na Slovensko. Od piatkového (2. 7.) rána ho vyšetrovateľ vypočúval v súvislosti s kauzou Daniari, v ktorej vyšetrovateľ už obvinil 14 ľudí. Popoludní vypovedal ku kauze Mýtnik.

Prvá výpoveď v máji

Suchoba sa prvýkrát sa pred vyšetrovateľa NAKA postavil v máji, odkiaľ prišiel z Arabských Emirátov. Tam cez telemost vypovedal ku korupčným skutkom v kauze Mýtnik, počas výsluchu priznal k obvineniam v kauzách Očistec a Mýtnik.

V kauze Očistec je spájaný s úplatkom vo výške 70-tisíc eur. Peniaze si mal rozdeliť bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó, šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer a policajti, ktorí pracovali na vyšetrovaní kauzy Medusa Group.

Zdroj: topky.sk

Vo svojom svedectve, ktoré pred časom zverejnil portál zoznam.sk, to tvrdí práve kajúcnik Makó s tým, že vyšetrovanie malo ísť za úplatok dostratena.

Kauza Mýtnik sa zas týka miliónových zákaziek pre finančnú správu. Pod vedením Františka Imreczeho ich mali daniari dohadzovať Suchobovej IT firme Allexis. „Čo sa týka kauzy Mýtnik, tam poskytol vyšetrovateľovi iný dejový sled okolností, ako ich vnímal on zo svojho pohľadu. Tieto okolnosti budú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ spresnil vtedy jeho advokát Miroslav Ivanovič.

Do kauzy je zapletený aj oligarcha Jozef Brhel. Všetci traja sú obvinení z porušovania pri správe cudzieho majetku a Brhel aj z prijímania úplatku.V čase zadržania a obvinenia exprezidenta finančnej správy Františka Imreczeho a viceprezidenta Daniela Čecha sa Suchoba trestnému konaniu bytom v Abu Dhabí vyhol.


BRATISLAVA/TV Markíza, zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Michal suchoba

Dôležité udalosti