Tajná schôdzka u Fica: Imrecze vypovedá, že na stretnutí bol aj Bödör a riešili Kisku

Odchádzajúci premiér Robert Fico (vľavo) a prezident SR Andrej Kiska
Odchádzajúci premiér Robert Fico (vľavo) a prezident SR Andrej Kiska Zdroj: TASR/Martin Baumann

Stretnutie priznávajú aj ďalší kajúcnici.

Bývalý šéf finančnej správy František Imrecze, ktorý je väzobne stíhaný pre podozrenie z korupcie aj manipulácie tendrov, povedal vyšetrovateľom aj o utajenom stretnutí na úrade vlády v čase, keď bol premiérom Robert Fico. Stretnutie sa malo týkať spoločnosti KTAG a osoby Andreja Kisku. Podľa jeho slov schôdzku inicioval vtedajší minister vnútra Robert Kaliňák. Okrem neho, Fica a Imreczeho sa na nej zúčastnil aj policajný prezident Tibor Gašpar a oligarcha Norbert Bödör. Informujú o tom Aktuality.sk.

Kaliňák vraj Imreczeho požiadal, aby so sebou zobral aj vtedajšieho šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa, ktorý je dnes tiež stíhaný pre závažnú trestnú činnosť.

Imrecze vypovedal, že schôdzka sa uskutočnila v zadnej časti kancelárie premiéra Fica, v súkromnej zasadačke predsedu vlády. Podľa neho zavolal Fico v priebehu schôdzky aj vtedajšieho ministra financií Petra Kažimíra. Vraj bol veľmi nepríjemne prekvapený, že na tom stretnutí videl aj Norberta Bödöra, povedal Imrecze.

Následne vraj Fico vydal Kažimírovi pokyn, aby jeho rezort vypracoval správu o „nezrovnalostiach vo financovaní prezidentskej kampane osoby Andreja Kisku,“ píše portál. Súčasný guvernér Národnej banky stretnutie odmieta.

O stretnutí vypovedajú aj ďalší kajúcnici

O tom, že vyšetrovanie Andreja Kisku bolo jednou z priorít Tibora Gašpara aj Roberta Fica, vypovedajú aj ďalší vysokopostavení funkcionári štátu počas vlád Smeru.

Bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernard Slobodník opísal pred vyšetrovateľmi niekoľko stretnutí s policajným exprezidentom Tiborom Gašparom. Ten mal údajne k dispozícii aj časti spisov z východného Slovenska, kde Kiskove prípady v minulosti vyšetrovali. K žiadnemu obvineniu však neprišlo a prípady zastavili.

„Konkrétne mi bolo z jeho strany viackrát povedané, že Kisku je potrebné obviniť a urobiť pre to maximum,“ spomína si na zadané úlohy od Gašpara obvinený Slobodník.

O cielenom vyšetrovaní exprezidenta Kisku prehovoril aj tretí dôležitý muž z čias Ficových vlád - bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó. Aj ten hovorí o stretnutí na úrade vlády za účasti Fica, Kaliňáka, Kažimíra aj Imreczeho. „Pán Imrecze im odovzdal zložku KTAG,“ vypovedal Makó. 

Vyšetrovateľom opísal aj iné stretnutie s nitrianskym oligarchom Norbertom Bödörom, policajným šéfom Gašparom, šéfom NAKA Petrom Hraškom a niekdajším riaditeľom protikorupčnej jednotky Róbertom Krajmerom, „kde sa dohodla stratégia, že sa znova otvoria tieto trestné veci a bude tak vytvorený tlak na Kisku v oblasti politiky“.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme František imrecze

Dôležité udalosti