Dôchodcu zbil a podpálil. Muž sa postavil pred súd, obeť s ním nedokázala sedieť v jednej miestnosti

Napadnutý dôchodca.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Stalo sa to v jednej z firiem v Prievidzi.

Pred sudcu sa v piatok (2. 7.) postavil muž, ktorý podľa obžaloby dobil a podpálil dôchodcu Milana. Stalo sa to v jednej z firiem v Prievidzi. Milan tam prišiel za kamarátom. Keď vošiel do kancelárie myslel si, že ju niekto vykradol.

Útočník muža udieral oceľovým hrotom od zbíjačky. Keď už bezvládne ležal na zemi, polial ho benzínom.

Dôchodca prežil, no z následkov sa stále spamätáva. Policajti útočníka chytili, pôvodne ho však vyšetrovali na slobode len z ublíženia na zdraví, poškodzovania cudzej veci a krádeže.

Až po medializácii prípadu ho obvinili z vraždy v štádiu pokusu. Páchateľ však medzitým ušiel do zahraničia, našli ho v Španielsku.

Obžalovaný muž tvrdil, že v kancelárii kradol, lebo mal finančné problémy. Prečo však napadol dôchodcu vysvetliť nevedel. Pred sudcom sa ku krádeži priznal, ako aj k napadnutiu Milana, toho vraj zabiť nechcel.

Na súde priznal aj to, že kanceláriu polial benzínom. Nepamätá si však, že by ju zapálil a tiež nevie, prečo napadnutý dôchodca horel.

Dôchodca nedokázal vypovedať v jednej miestnosti s obžalovaným, a tak bol v inej a na otázky odpovedal prostredníctvom telemostu. Na súde budú ešte vypovedať znalci. Obžalovanému hrozí trest 25 rokov až doživotie.

Viac v reportáži Petra Zimana.


PRIEVIDZA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Peter Ziman

Dôležité udalosti