Intímne chvíle vo vode: Môžu byť nezabudnuteľné, ale aj riskantné. Hrozí vám viacero vecí

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/MJTH

Poradíme vám, ako si ich užiť čo najbezpečnejšie.

Leto je symbolom slobody, užívania si, experimentovania a rozprúdenia romantiky a vášne. Ešte viac k tomu môže pomôcť spoločné kúpanie a hašterenie. Nahé a ešte k tomu aj mokré telá sú veľmi príťažlivé a laškovanie vo vode môžu váš intímny vzťah okoreniť.

Milovanie v mori, v bazéne, či vo vírivke je veľmi uvoľňujúce a užiť si ho môžete všetkými zmyslami. Dôležité je však správne prevedenie, intímna zábava vo vode má aj svoje riziká. „Sex vo vode je iný ako milovanie v spálni. Vyžaduje si určitú zručnosť, inak hrozí, že bude pre partnerov skôr nepríjemný,“ upozorňuje sexuálna terapeutka Debra Lainová. Okrem zranenia riskujete aj rôzne ochorenia, infekcie, otehotnenie alebo pokutu.

Prečítajte si aj: Máte dostať menštruáciu na dovolenke? Takto si ju môžete oddialiť

Najprv uvažovanie, potom prevedenie

Milovanie vo vode je úžasné, ale nie vždy bezpečné. Je tam totiž klzko, a tak sa ľahko môžete zraniť a niečo si natrhnúť. Aby ste tomu zabránili a vyhli sa nepríjemnostiam, pripravte sa na to.

Poriadne zvážte prostredie, kde k milovaniu dôjde. Musíte sa cítiť komfortne a bezpečne, inak sa neuvoľníte a spoločné chvíle si neužijete. V prípade, že si chcete vo vode dopriať aj predohru, vyhnite sa aplikovaniu gélu na telo, nebude také šmykľavé.

Okrem zhodnotenia vašej zručnosti si premyslite aj skutočný dôvod tohto rozhodnutia. „Sex na verejnom mieste je riskantný. Na druhej strane, môže narušiť vašu rutinu a dodať vzťahu novú šťavu,“ tvrdí Lainová. Okrem rizika prichytenia, však prináša aj iné obavy, prečítajte si aké.

Skutočné pripravenie

Aj keď je voda mokrá, nie je to lubrikant, skôr naopak. Vaše vzrušenie ľahko umyje a vagínu vysuší. Milovanie vo vode preto môže byť nepríjemné, bolestivé a riskantné.

„Akonáhle vagína nie je dostatočne vlhká, dochádza k zvýšenému treniu, ktoré môže viesť k vzniku vaginálnych mikrotrhlín,“ varuje gynekologička Jennifer Widerová. Práve preto by ste mali mať poruke lubrikant na silikónovej báze, ktorý sa vo vode nerozpustí.

Zdroj: shutterstoc.com/Song_about_summer

Zápal močových ciest

Kto už raz zažil bolesť pri zápale močových ciest, nechce riskovať opätovný vznik ochorenia. Je to nesmierne nepríjemné, bolestivé a riskantné ochorenie, ktoré paralyzuje vaše fungovanie na niekoľko dní a sexuálny život aj na niekoľko týždňov. Zápal si môžete privodiť aj intímnymi hrami vo vode.

Zdanlivo priezračná a čistá voda je totiž plná baktérií, ktoré sa vo vode ľahko dostanú do močovej trubice a spôsobia zápal. „Pokiaľ už k sexu vo vode došlo, ihneď po jeho skončení choďte na toaletu. Zvýšite tak šancu zbavenia sa baktérií ešte skôr, ako spôsobia šarapatu,“ radí gynekologička Jessica Shepherdová.

Z toho tiež vyplýva, že milovanie v nečistej vode by malo zostať určitým tabu. Vyhnite sa rybníkom, vodným nádržiam a prírodným kúpaliskám. Úplne bezpečný však nie je ani chlór, ktorý narušuje pH vagíny, teda vedie k rozmnožovaniu kvasiniek. „Zvýšené množstvo kvasiniek spôsobuje infekciu, ktorá sa prejavuje svrbením, bolesťou pri sexe a abnormálnym výtokom,“ dodáva gynekologička.

Prečítajte si aj: Trápia vás kruhy pod očami? Takto s nimi zatočíte

Tehotenstvo

Áno, ak chcete otehotnieť, choďte do vody. Iste viete, že prezervatív sa nedá vo vode použiť, neodporúčajú to ani výrobcovia. Partner tak musí vyvrcholiť vo vašom vnútri, keďže uvoľnenie do vody nie je hygienické.

Upozorňujeme však, že nie je pravda, že môžete otehotnieť aj z cudzieho plávajúceho ejakulátu. Ide o mýtus, uvádza portál novinky.cz. Nezabúdajte, že intímne hry vo vode patria v prvom rade do súkromných bazénov či víriviek a nie na verejné kúpaliská alebo wellness centrá. Tam vám hrozí prinajmenšom pokuta.

Pohlavné choroby

Ako sme už spomenuli, nemôžete vo vode používať kondóm, čo znamená, že sa nielenže nechránite pred otehotnením, ale ani pred prenosom pohlavných chorôb. Buďte preto opatrná a zvážte aj toto riziko. Minimálne si vo vode užívajte iba so stálym partnerom a jednorázové skúsenosti nechajte v posteli.

Gynekologička tiež pripomína a apeluje na dostatočne pripravenú pošvu. „Ako sme už spomínali, pri sexe dochádza k treniu, ktorý môže spôsobiť ranky, ktoré zvyšujú šancu prenosu a rozšírenia prenosných chorôb.“

Zdroj: shutterstoc.com/Andrii Kobryn

Tipy ako na to

Ak sa predsa na to odhodláte, odporúčame nasledujúce polohy. V polohe zozadu sa viete pohrať s výškou a pozíciou akú zaujmete. Buď pôjdete do nižšieho bazénu a opriete sa v stoji v miernom predklone rukami o okraj bazéna. Alebo sa jednoducho opriete chrbtom o bazén a partner k vám pristúpi spredu.

Taktiež si vás partner môže v hlbokej vode zdvihnúť a ovinúť si vaše nohy okolo bokov. Vo vode budete pre neho ľahšia a skôr vás udrží. Prienik bude hlboký a ak sa zosynchronizujete aj plynulý. Vo vírivke sa naskytuje aj možnosť vysadnutia a zajazdenia. Dávajte si však pozor na zranenia, ľahko sa môžete šmyknúť.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti