V Topoľčanoch zatarasili plochu pred stanicou. Sanitka sa musela predrať cez priestor pre chodcov

Stanica v Topoľčanoch.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Vjazd na dlhoročné parkovisko zatarasilo mesto po výzve polície.

Aby odniesli odpadky, musia preskakovať zábradlie. Ak idete k vlaku s kuframi, pripravte sa, že sa prejdete viac ako inde.

V Topoľčanoch po rokoch zatarasili plochu pred stanicou, kde sa donedávna dalo postáť aj s autom. Sanitka sa k stanici doslova musela prepchať cez otvor pre chodcov.

Pred železničnou stanicou sa roky dalo bez problémov parkovať. Vjazd na parkovisko však vlani v decembri zatarasili kamennými kvetináčmi. Pri stanici nie je kde zaparkovať ani čo i len postáť a vyložiť toho, kto cestuje ďalej vlakom.

Vjazd na dlhoročné parkovisko zatarasilo mesto po výzve polície. Vedľa stanice totiž kedysi stála budova, železnice ju zbúrali.

Ľudia tam začali húfne, no nelegálne parkovať, a tak uzavreli najskôr cestu iba k zbúranisku. Mesto následne pre bezpečnosť muselo vstup zamedziť úplne.

Či sa bude dať blízko stanice zaparkovať aj na dlhšie na tom sa ešte musí dohodnúť mesto so železnicami. Tie samy trvalé parkovisko ani pre svojich cestujúcich zriadiť neplánujú. Mestu ponúkli do nájmu pozemky pod zbúraniskom.

Viac v reportáži Moniky Kolekovej.


TOPOĽČANY/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Topoľčany

Dôležité udalosti