Od pondelka začína polícia s intenzívnymi kontrolami na hraniciach

Americký lekár a imunológ Anthony Fauci
Americký lekár a imunológ Anthony Fauci Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Zameriavajú sa na dodržiavanie karanténnych povinností po vstupe na územie Slovenska.

Policajti od pondelka začínajú s intenzívnymi kontrolami na vnútorných hraniciach.

Zameriavajú sa na dodržiavanie karanténnych povinností po vstupe na územie Slovenska.

Niektoré menšie, menej dôležité miesta na prekračovanie vnútorných hraníc sa uzavrú.

Vyplýva to z nového alert systému, ktorým sa riadia opatrenia na hraniciach. Slovensko je tento týždeň zaradené v oranžovej fáze. Výnimku z kontrol bude mať nákladná doprava.

"Kontroly sa budú vykonávať taktiež vo vytypovaných vlakoch a na vlakových staniciach. Intenzívne kontroly sa budú od pondelka vykonávať aj na letiskách," doplnila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Policajný zbor bude vykonávať kontroly s podporou Ozbrojených síl SR.

Na hranici s Rakúskom sa zatvoria priechody Bratislava (Kopčianska ulica) - Kittsee, na hranici s Maďarskom Veľký Kamenec - Pácin, Slovenské Nové Mesto - Sátoraljaújhely, Skároš - Holloháza, Domica - Aggtelek, Tachty - Cered a Kalonda - Ipolytarnóc. Na slovensko-poľskej hranici sa obmedzuje cesta cez priechody Palota - Radoszyce, Nižná Polianka - Ožena, Becherov - Konieczna, Kurov - Muszynka, Čirč - Leluchów, Lysá nad Dunajcom - Niedzica, Tatranská Javorina - Lysa Poľana, Suchá Hora - Chocholów, Bobrov - Winiarczykówka, Novoť - Ujsoly.

Na hranici SR s Českou republikou sa zamedzuje preprava cez priechody Čadca - Milošová - Šance, Červený Kameň - Nedašova Lhota, Horné Srnie - Brumov - Bylnice, Nová Bošáca - Březová, Moravské Lieskové - Strání, Vrbovce - Velká nad Veličkou, Skalica - Sudoměřice, Brodské - Lanžhot, cestné prejazdy Kohútka, Drietoma - časť Liešna, Stará Myjava, Kykula, Predpoloma a Javorina.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kontrola

Dôležité udalosti