Gašpar s Bödörom mali mariť vyšetrovanie. Stopli zatknutie Bašternákových ľudí, vypovedal Slobodník

pribeh z garaze_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Chceli chrániť Fica a Smer.

Bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernard Slobodník opísal, ako si ho dvakrát zavolali šéf polície Tibor Gašpar a nitriansky oligarcha Norbert Bödör, píše portál Aktuality.sk.

Nepáčilo sa im, že jeho muži chceli zadržať ľudí daňového podvodníka Ladislava Bašternáka, u ktorého býval niekdajší premiér Robert Fico. Tzv. Bödörovo komando vstúpilo aj do prípadu Ladislava Bašternáka, ktorý mal blízko k Smeru.

Členovia komanda ovplyvňovali aj vyšetrovanie Andreja Kisku a ministra financií Igora Matoviča. No pokým v týchto kauzách politikov išlo o pokus o ich diskreditáciu, Bašternáka chceli chrániť. Vyplýva to z výpovede Slobodníka.

„Kajúcnik Slobodník, ktorý dnes spolupracuje s políciou, opísal vyšetrovateľom, ako chcela finančná polícia zatknúť a predviesť na výsluchy blízkych spolupracovníkov daňového podvodníka Bašternáka,“ píše portál.

„Nakoľko sa nasadzovali sily a prostriedky určité a k týmto osobám sa išlo pred pracovnou dobou, som deň pred vykonaním tohto predvedenia osôb bratislavskou expozitúrou finančnej polície informoval aj p. Hraška len všeobecne, s čím on mi dal aj ústny alebo telefonický súhlas, že to berie na vedomie,“ vypovedal Slobodník. Peter Hraško bol vtedy šéfom NAKA.

Slobodníkovi potom zavolal policajný prezident Gašpar, aby sa okamžite dostavil na 6. poschodie budovy Transpetrolu. Práve tu sa pravidelne stretávali členovia Bödörovho komanda.

„Na 6. poschodí ma čakal p. Gašpar a p. Bödör, ktorý veľmi hlasito telefonoval s niekým, dosť rozčúlene. Ako ukončil rozhovor, posadili sme sa, a pán Gašpar mi začal klásť otázky, že akých ľudí ideme ráno predvádzať, čo to má byť, aký to má dôvod a význam, prečo nie je on o tom informovaný, veď ide o vec Bašternáka,“ vypovedal Slobodník.

Z jeho výpovede nie je zrejmé, kedy presne malo dôjsť k zadržaniu Bašternákových ľudí, čo nakoniec Gašpar s Bödörom stopli. Jeho firmy však prehľadala polícia v júni 2016 bez toho, aby niekoho predviedla na výsluch.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Norbert Bödör

Dôležité udalosti