Šokujúce odhalenie: Chladnokrvnou vrahyňou manželov z Okoče je rodinná príbuzná

Súd rozhodol, že za mrežami strávi 23 rokov.

Zvrat na súde, aký nikto nečakal. Deti a príbuzní chladnokrvne zavraždených manželov z Okoča neďaleko Dunajskej Stredy sa dozvedeli, kto zniesol zo sveta Frederiku a Vojtecha. Vrahyňou má byť ich príbuzná.

Po dnešnom pojednávaní to už zdrvená dcéra vie. Manželov, ktorí si užívali dôchodok a tešili sa z vnúčat, mala podľa súdu zavraždiť 41- ročná Alžbeta. Frederika mala na tele takmer 60 bodných rán, Vojtech šesť. Mŕtve telá našla poštárka, keď im priniesla dôchodok.

Žena priznáva, že pred dva a pol rokom mala finančné problémy. Od manželov si mala ísť požičať jedenásť tisíc eur, aby mohla vyplatiť dlh.

Alžbeta kriminálku rok klamala. Tvrdila, že v dome nebola. Že tam vošla, priznala až po roku. Vraj spanikárila, a keď zbadala dobodané telá, ušla. Na usvedčenie z vraždy vtedy senátu chýbali priame dôkazy, dostala štyri roky za porušovanie domovej slobody.

Prokurátor sa odvolal a tak krajský súd prípad vrátil späť na okresný súd. Ten ju v utorok usvedčil z vraždy na základe krvných stôp, ktoré zaistili bezprostredne po vražde. Deti a príbuzní zosnulých manželov sa po vypočutí rozsudku držali za ruky a plakali.

Sudca poslal Alžbetu na 23 rokov za mreže s maximálnym stupňom stráženia. Tá tvrdí, že je nevinná. Žiadala oslobodenie, prokurátor zas doživotie. Obžalovaná žena sa odvolala. Konečný verdikt tak vynesie Krajský súd.

 


OKOČ/tvnoviny.sk, TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti