Koľko kalórií spálite pri milovaní? Je to dvojnásobne viac ako pri domácich prácach

Dokonca schudnete aj pri striptíze.

Keď sa povie fyzická aktivita na chudnutie, určite vám zíde na um športovanie či domáce práce. Pri nich sa dajú zhodiť stovky kalórií, o tých zo športu sme písali v našom článku.

Podľa niekoľkých vedeckých štúdií, ktoré cituje portál healthline.com, aj milovanie sa s partnerom pomáha chudnutiu a spaľovaniu kalórií. A dokonca aj striptíz. To, koľko chudnete vraj záleží od mnohých faktorov, ktoré vám predstavíme.

Milovanie

Áno, vďaka sexu môžete ľahko vypotiť tabuľku čokolády. Za pol hodiny intímnej aktivity sa dá spáliť približne 144 i viac kalórií. Podľa odborníkov je v tom malý háčik. Kalórie nespálite pri klasickej, misionárskej polohe. Na schudnutie pri milovaní by ste mali využívať náročnejšie polohy na pohyb. Platí, že pri nich spálite asi 207 kalórií za pol hodinu.

Bozkávanie sa

Táto činnosť je prejavom náklonnosti, ale málokto vie, že bozky fungujú aj ako fitness program. Bozkávanie sa a sprievodné maznanie sa postará o spálenie 90 kalórií za hodinu.

Striptíz alebo vyzliekanie

Aj vyzliekaniu venujte pozornosť. Štúdie ukazujú, že pri odkladaní oblečenia sa zbavíte viac ako ôsmich kalórií. Vedci dokonca zistili, že muž, ktorý sa snaží odstrániť podprsenku ústami, zbaví svoje telo až 80 kalórií.

Mohlo by vás zaujímať: Prečítajte si, koľko spálite kalórií pri domácich prácach

Podobne to funguje aj pri striptíze. Pri tejto činnosti počítajte so stratou 170 kalórií za 30 minút. Posaďte partnera na stoličku a nechajte ho, aby sa na vás pozeral.

Ak sa hanbíte, urobte si v izbe prítmie alebo sa schovajte pri striptíze za priesvitné závesy a rozsvieťte lampu. Vás partner si tak naplno užije vašu siluetu a popustí uzdu svojej fantázie, píše bety.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti