Pokračuje proces v kauze televíznych zmeniek, vypovedať bude exšéf kontrarozviedky SIS Peter Tóth

Peter Tóth.
Zdroj: TV Markíza

Verdikt sa v utorok neočakáva, pojednávanie by mal predseda senátu ŠTS odročiť.

Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku pokračuje v utorok hlavné pojednávanie so Štefanom Ághom obžalovaným v kauze dvoch televíznych zmeniek TV Markíza. Dopoludnia na súde vypovedala jedna svedkyňa a znalkyňa z Kriminalistického a expertízneho ústavu (KEÚ) Policajného zboru z odboru písmoznalectva. Potvrdil to právny zástupca TV Markíza Tomáš Kamenec.

Popoludní na 13. hodinu je predvolaný ako svedok bývalý riaditeľ kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Peter Tóth. Pôvodne Tóth nemal v utorok vypovedať.

Peter Tóth prichádza na súd:


Verdikt sa v utorok neočakáva, pojednávanie by mal predseda senátu ŠTS odročiť. V prípade v júni vypovedali bývalí riaditelia TV Markíza, podnikateľ Jozef Dufčák a iní svedkovia.

TV Markíza nemusí zaplatiť Kočnerovi vyše osem miliónov eur

Pojednávanie so Štefanom Ághom sa začalo minulý rok v závere novembra. Obžalovaný vinu popiera a vyhlasuje, že žiadne zmenky nesfalšoval a ním podpísané zmenky sú pravé. Obžalobu podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ján Šanta v júni minulého roka. Zmenky boli v sume 34,5 milióna eur.

Štefan Ágh v minulosti figuroval ako obvinený v kauze, v ktorej 12. januára tohto roku Najvyšší súd SR právoplatne odsúdil bývalého riaditeľa TV Markíza Pavla Ruska a podnikateľa Mariana Kočnera na 19-ročné tresty odňatia slobody. Štefana Ágha, označovaného v kauze Gamatex za pravú ruku Kočnera, vylúčili na samostatné konanie. Počas procesu s odsúdenou dvojicou vypovedal ako svedok v júli 2019.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Peter tóth

Dôležité udalosti