Zbavte sa bolestivého trenia stehien v sukni. Prvú pomoc nájdete v kúpeľni

Ilustračná snímka.
Zdroj: bese/shutterstock.com

Tento problém netrápi len ženy, ale aj mužov.

Bolestivé trenie stehien netrápi len moletky. Existuje na to elegantné riešenie, aby z nosenia sukní v lete nemuseli mať ženy nočné mory a bolestivé zážitky. Ako povedala v Teleráne módna redaktorka Lenka Škodová, problémom môžu byť aj silonové pančušky a prezradili pár tipov, ako si chrániť nohy.

Odieranie môže trápiť aj mužov so silnými stehnami alebo rukami, viac sa potia alebo pri intenzívnejšom pohybe, ako je napr. beh, pri ktorom môže dochádzať k obtieraniu stehien o seba.

Výber oblečenia

Ak sa večer rozhodujete, čo si oblečiete na druhý deň, majte na zreteli, že by to mali byť také veci, aby sa vám pri chodení netreli stehná o seba.

Ak však preventívne opatrenia s oblečením nie sú dostatočné a rovnako ani starostlivosť po podráždení, môže vaše zranenie pretrvať dni a je fyzicky i esteticky nepríjemné. Určite nie je príjemné ísť s odretou kožou do mora alebo sa kúpať v bazéne.

Zdroj: Kaspars Grinvalds/shutterstock.com

Navyše bude veľmi ťažké obliecť si vec, ktorá by vnútorné časti stehien odhaľovala a stehná by boli opäť podstupovali tortúru kombinácie tepla a vlhka. Keď je teplo, nemôžete nosiť celé leto legíny.

Deodorant, púder alebo bandaletky

Ako si teda pomôcť? Možností je viacero, musíte si vybrať to, čo vám vyhovuje.

Najklasickejším riešením je vysúvací tuhý deodorant, ktorý obsahuje rôzne regeneračné zložky a vytvára na koži „filter“, čím pôsobí ako akýsi lubrikant. Od odierania vám na chvíľu pomôže, ale aplikovať si ho musíte cez deň viackrát. Škodová radí, aby ste nepoužívali produkty s obsahom alkoholu.

Ďalšími možnosťami je napríklad aplikácia suchého šampónu, vazelína alebo špeciálne balzamy. Na trhu pritom existujú aj špeciálne púdre, ktoré pokožku vysúšajú a chránia. Niektorí ľudia už tento trik poznajú a osvedčil sa im aj detský púder.

Zdroj: Teleráno

V obchodoch s oblečením alebo pančuškovým tovarom nájdete špeciálne bandáže alebo stehenné pásy. Jednoducho si ich dáte na stehno, ktoré je mechanicky chránené.

Dostupné sú rôzne čipkované druhy alebo klasické jednofarebné hladké typy na štýl tzv. samodržiacich pančúch. „Pásy poskytujú najviac voľnosti a neobmedzujú. Háčik môže byť v tom, že sa zvyknú vyhŕňať a stáčať,“ upozornila módna redaktorka.

Zdroj: Teleráno

Občas sú pod šatami vhodnejším riešením obtiahnuté krátke legíny typu boxerky alebo bavlnené nohavice, inokedy zas sťahujúce semibody, ktoré zakrývajú aj stehná či samodržiace silonové pančuchy.

Zdroj: Teleráno

„Pozor však na silonové pančuchy. Umelý materiál má tendenciu zadržiavať teplo a aj v nich môže dochádzať k nepríjemnému dráždeniu vnútorných strán stehien,“ upozornila Škodová.

S odieraním vnútorných stehien majú často problémy aj kulturisti. Lenka Škodová v Teleráne prezradila, ako by sa mali títo športovci chrániť. Pozrite si video.

BRATISLAVA/Teleráno

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti