Chcete si zobrať na dovolenku veľa vecí? Šikovné triky ako zmestiť čo najviac vecí do kufra

 Šikovné triky ako zmestiť čo najviac vecí do kufra
Zdroj: Teleráno

Pri výbere oblečenia vás tak nič nebude obmedzovať.

Na Slovensku máme zatiaľ len 14 prípadov Delta variantu koronavírusu a už vyše 2-milióny zaočkovaných ľudí. Aj to sú dôvody pre ktoré je cestovanie dovolené a mnoho ľudí sa konečne vyberie na dovolenku k moru.

Aj keď sa môže zdať, že vám na ceste k oddychu a užívaniu si slaného mora a lúčov slnka nič nebráni, ešte pred odletom môže vzniknúť veľký problém. Hlavne ženy sa túžia ukázať v rôznych letných outfitoch, striedať šaty so sukňami a krátkymi nohavicami, a tak majú problém zbaliť sa. Letové spoločnosti majú prísne dané rozmery batožiny aj ich hmotnostné limity, takže pristupujú k rôznym krokom.

Buď oblečenie nahádžu do kufra a silou-mocou sa ho snažia zavrieť, teda si naň prisadnú, či ho stiahnu nejakými popruhmi a gumami. Druhou možnosťou je, že so smútkom v očiach polovicu oblečenia z kufra vytiahnu a celé nešťastné sa vyberú na letisko s pocitom, že si na dovolenke nebudú mať čo obliecť. Ešte je tu tretia možnosť, a to naučiť sa rýchlo a veľkostne úsporne baliť. A práve to nám v Teleráne ukázala Silvia Škultéty, populárna slovenská špecialistka na poriadok v dome aj živote.

Prečítajte si aj: Chystáte sa na hory? Tipy a rady na výbavu, ktorá by vám nemala chýbať

Ako na balenie

Základom úspešného zbalenia sa na dovolenku je podľa nej mať dobrý kufor, ktorý je určený k spokojnosti cestovateľa. Mal by obsahovať veľa úložného priestoru, aby mal každý druh oblečenia a všetky veci svoje presné miesto. V prípade, že nemáte takýto kufor, nezúfajte a objednajte si organizéry do kufrov. Vytvoríte si tak ďalšie úložné miesto v batožine. Ide o celý celok viacerých vreciek a priečinkov určených na uskladnenie všetkého, od dokladov, cez oblečenie, kozmetiku až po topánky.

Vďaka priečinkom nevznikne v kufri chaos, čo oceníte pri vyberaní niektorého kusu alebo to ocenia vaše deti pri hľadaní konkrétneho oblečenia. Už v minulosti sme vám od Silvie poradili vertikálne uskladnenie oblečenia, vďaka ktorému sa jednotlivé kúsky nepokrčia a sú v skrini, šuplíku aj v kufri priehľadne usporiadané. Oblečenie preto vždy zrolujte a detské na konci aj zaistite o spodný lem.

Ako na to a nejaké tipy a triky navyše, sa dozviete v nasledujúcom videu.


Celý záznam z jej balenia batožiny si pozrite nižšie.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.