Makó tvrdí, že sa minulý rok stretával s Ficom. Šéf Smeru mu vraj chcel dávať úlohy

Robert Fico.
Zdroj: TASR

Expremiér o ňom vyhlasuje, že je univerzálny kajúcnik.

Exriaditeľ daňových kriminalistov Ľudovít Makó novinárom povedal, že sa minulý rok stretával so šéfom strany Smer Robertom Ficom. Trojnásobný expremiér mu vraj chcel dávať úlohy. O čo išlo, konkretizovať nechcel.

Fico o ňom vyhlasuje, že je univerzálny kajúcnik a nedôveryhodná osoba. Preto sa Makó rozhodol prehovoriť o stretnutiach s politikom. Tvrdí, že sa stretávali, aj keď bol Fico na poste predsedu vlády a aj v časoch, keď už bol v opozícii.

„Ak som nedôveryhodný človek, otázkou je, prečo sa so mnou stretával minulý rok,“ povedal Makó. Podľa vlastných slov si on zrkadlo nastavil, nastaviť by si ho mali aj na iných miestach. „Keď som vtedy nebol nedôveryhodná osoba, otázkou je, prečo som ňou teraz,“ povedal.

„Nebudem to bližšie konkretizovať, lebo nemôžem,“ uviedol na margo vlaňajších stretnutí. Argumentoval tým, že o stretnutiach už „niekde“ hovoril. Následne potvrdil, že na túto tému už vypovedal na viacerých miestach. Zároveň odmietol, že by jeho výpovede v kauzách ovplyvňovali orgány činné v trestnom konaní.

Minulý rok už Makó nebol šéfom daňových kriminalistov. Polícia ho zadržala v septembri minulého roka v rámci akcie Boží mlyn. Najmä jeho svedectvá spustili akciu Očistec, pri ktorej zadržali takmer celé bývalé vedenie polície.

Makó bol v piatok (9.7.) svedčiť na súde v korupčnej kauze, v ktorej figurujú bývalý predstaviteľ Slovenskej informačnej služby Peter Gašparovič a expolicajt Ladislav Vičan.

Prečítajte si aj: Kajúcnik Makó svedčí proti Kováčikovi. Opísal, ako mu odovzdal 50-tisícový úplatok

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme ľudovít makó

Dôležité udalosti