Črtá sa volebná rarita v komunálnych voľbách

Eurovoľby 2014
Zdroj: TASR

Najsilnejšia strana láka vysokoškolákov na kandidátku. Prihlásiť sa môžu mailom alebo poštou do konca mesiaca.

Krajská kancelária Smeru-SD v Trnave sa rozhodla dať pre nadchádzajúce komunálne voľby možnosť jednému vysokoškolákovi uchádzať sa o post poslanca mestského zastupiteľstva na jej kandidačnej listine. Chce tým vytvoriť priestor pre ambicióznych mladých ľudí s trvalým bydliskom v Trnave so záujmom o veci verejné. 

Kritériom zaradenia študenta či študentky na kandidátku bude predloženie najlepšieho návrhu s piatimi ťažiskovými témami, ktoré považuje za nevyhnutné vykonať v prospech mesta Trnava a jej občanov. Návrh musí obsahovať aj riešenie problému z pohľadu študenta s prípadnými ekonomickými dôsledkami na rozpočet mesta.

Informuje o tom web trnavadosiahlaviac.sk, na ktorom Smer-SD zverejnil aj svojich kandidátov za jednotlivé mestské obvody. Výzva pre študentov má uzávierku na konci augusta, vyhodnotenie návrhov bude do 5. septembra. Mail alebo obálka musí byť označená heslom Chcem byť kandidátom za Smer-SD.

Smer-SD už mal na kandidačnej listine vysokoškolákov, ktorí dva roky po sebe vyhrali súťaž. Bolo to však v parlamentných voľbách v roku 2002. Vtedy sa poslancami stali Edita Angyalová, ktorá je už mimo politiky a Róbert Madej, dnešný šéf ústavnoprávneho výboru.

TRNAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Komunálne voľby 2014

Dôležité udalosti