Nespokojní občania protestovali v Bratislave proti vláde, očkovaniu a opatreniam

Demonštrácia proti vláde, očkovaniu a opatreniam.
Demonštrácia proti vláde, očkovaniu a opatreniam. Zdroj: TV Markíza

Podľa odhadov sa pred úradom vlády zišlo okolo 2000 až 3000 ľudí.

Na Námestí slobody pred Úradom vlády SR sa v sobotu konalo protivládne zhromaždenie. Ľudia tam prišli protestovať proti očkovaniu, vláde či protipandemickým opatreniam. Podľa prvých odhadov sa na námestí zišlo okolo 2000 až 3000 ľudí. Dav odtiaľ smeroval k prezidentskému palácu.

Na proteste sa ukázali aj známe politické tváre ako predseda SNS Andrej Danko, predseda ĽSNS Marian Kotleba či exkotlebovec europoslanec Milan Uhrík (Republika). Z pódia zneli rôzne protiočkovacie heslá ako „nechajte na pokoji naše deti" alebo „fuj vláde". S prejavom vystúpil aj kontroverzný lekár Peter Lipták, ktorý sa, okrem iného, preslávil aj péenkou pre Pavla Ruska. Na demonštrácii bolo tiež počuť viaceré vulgarizmy a expresívne vyjadrenia na adresu prezidentky SR Zuzany Čaputovej i niektorých koaličných politikov či odborníkov. Obyvatelia im zároveň odkázali, že Slovensko si nedajú.

"Nezaznamenali sme žiadne prípady narušenia verejného poriadku, jedna osoba bola predvedená na príslušný policajný útvar z dôvodu podania vysvetlenia v súvislosti s používaním dronu," priblížil hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. Ubezpečil, že na verejný poriadok na území Bratislavy dohliadal dostatočný počet policajtov.

Demonštráciu monitorovali aj štáby TV Markíza, pozrite si reportáž z Televíznych novín:


 

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.