Po náraze skončilo auto v priekope. Pri Zemplínskej šírave sa zranilo osem ľudí

Pri nehode sa zranilo osem ľudí.
Zdroj: Facebook/Polícia SR- Košický kraj

Jeden spolujazdec utrpel ťažké zranenie.

Sedem ľudí ľahké a jedna osoba ťažké zranenia utrpeli pri dopravnej nehode v nedeľu (11. 7.) popoludní v katastri obce Vinné v okrese Michalovce. Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

„Vodič z okresu Snina viedol vozidlo značky VW Jetta od rekreačného strediska Prímestská, oblasť Biela Hora na Zemplínskej šírave smerom ku križovatke cesty II/582, kde podľa doterajších zistení pri výjazde na hlavnú cestu vošiel do jazdnej dráhy vozidlu značky Škoda Fabia, ktoré viedla vodička z okresu Michalovce po hlavnej ceste od Michaloviec smerom na obec Trnava pri Laborci," priblížila s tým, že následkom nárazu prešlo vozidlo Škoda do protismernej časti vozovky, kde zišlo z cesty do priekopy.

Zdroj: Facebook/Polícia SR- Košický kraj

Ako doplnila, podľa predbežných lekárskych správ obaja vodiči utrpeli ľahké zranenia, požitie alkoholu u nich zistené nebolo. Vo vozidle značky Škoda Fabia jeden spolujazdec utrpel ťažké zranenia a dvaja sa zranili ľahko. Vo vozidle značky VW Jetta traja spolujazdci utrpeli zranenia, ktoré si vyžiadali jednorazové ošetrenie. Škodu na vozidlách predbežne vyčíslili na 3000 eur.

„Vodičovi vozidla značky VW Jetta bol na mieste zadržaný vodičský preukaz a ďalšia jazda zakázaná," uzavrela Mésarová s tým, že polícia bližšie okolnosti, presnú príčinu, ako i mieru zavinenia dopravnej nehody stále vyšetruje.

Ďalšia vážna nehoda Zemplínskej šírave

V nedeľu (11.7.) popoludní viedol muž z okresu Michalovce motorové vozidlo VW Golf v ľavom jazdnom pruhu po ceste v smere od mesta Michalovce na Bielu Horu, pričom pred ním jazdiace motorové vozidlo malo náhle znížiť rýchlosť, následkom čoho vodič VW Golf prešiel do pravého jazdného pruhu, kde prednou časťou narazil do zadnej časti vozidla Renault Kangoo. To po náraze prešlo do protismernej časti štvorpruhovej cesty a následne skončilo v priekope.

„Pri dopravnej nehode utrpel vodič vozidla Renault zranenia s predpokladanou dobou liečenia nad 42 dní. Vodiči boli podrobení dychovým skúškam s negatívnym výsledkom. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania," uviedla polícia na facebooku. Zároveň vodičov upozorňujú na to, aby si sadali za volant oddýchnutí.

VINNÉ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zemplínska Šírava

Dôležité udalosti