Minister Korčok požiadal o urýchlené vyšetrenie tragickej smrti Jozefa Chovanca

Statok bude znovu rozdelený na dve polovice
Zdroj: www.demorgen.be/TVnoviny.sk

Po troch rokoch očakávame konkrétny výsledok vyšetrovania, vyhlásil šéf slovenskej diplomacie.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok si v pondelok v Bruseli vyžiadal stretnutie so šéfkou belgickej diplomacie, na ktorom tlmočil požiadavku na urýchlené vyšetrenie tragickej smrti Jozefa Chovanca. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Jedinou témou rokovania Korčoka s podpredsedníčkou belgickej vlády a ministerkou zahraničných vecí a európskych záležitostí Sophie Wilmesovou bol prípad slovenského občana, ktorý zomrel vo februári 2018 po zadržaní belgickou federálnou políciou na letisku v Charleroi. Šéf slovenskej diplomacie v rozhovore s Wilmesovou potvrdil, že Slovensko očakáva rýchle a dôsledné vyšetrenie prípadu a potrestanie zodpovedných osôb.

„Uvedomujeme si, že administratívne procesy súvisiace s vyšetrovaním prípadu si vyžadujú istý čas. Po troch rokoch už však očakávame konkrétne výsledky vyšetrovania príčiny smrti a postavenie možných páchateľov pred súd,“ vyhlásil Korčok.

Pondelkový rozhovor so šéfkou belgickej diplomacie bol podľa MZVEZ jednou z niekoľkých desiatok intervencií, ktoré Slovensko od tragickej smrti Chovanca adresovalo belgickej strane na pracovnej a politickej úrovni.

„Rezort diplomacie bude pokračovať v apelovaní na belgických partnerov a využívať všetky dostupné prostriedky, ktoré pomôžu uzavrieť tento tragický prípad,“ uviedol šéf slovenskej diplomacie a zároveň ocenil konštruktívny prístup belgickej strany a spoločný záujem vyhnúť sa politizácii prípadu.

BRUSEL/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ivan korčok

Dôležité udalosti