Imrecze žiadal od Suchobu peniaze na odmeny pre vybraných zamestnancov

Bola medzi nimi údajne aj jeho nástupkyňa Wittenbergerová.

Štedré odmeny pri odchode z funkcie. Bývalý šéf finančnej správy František Imrecze vypovedal, že žiadal od podnikateľa Michala Suchobu desaťtisíce eur na odmeny pre blízkych spolupracovníkov.

Medzi nimi bola údajne aj jeho nástupkyňa vo funkcii Lenka Wittenbergerová. Tá však výpoveď svojho bývalého šéfa označila za lož.

Bývalý prezident je už niekoľko mesiacov vo väzbe. Rozhodol sa však s políciou spolupracovať a vypovedá o závažných podozreniach z ekonomickej trestnej činnosti.

Vo výpovedi reaguje aj na slová obvineného podnikateľa Michala Suchobu, ktorý hovorí o jeho žiadosti na vyplatenie desaťtisícov eur pre zamestnancov finančnej správy.

František Imrecze pred vyšetrovateľom potvrdil, že od podnikateľa pýtal peniaze pre piatich ľudí. Ako povedal, chcel sa poďakovať pri svojom odchode z funkcie vybraným zamestnancom za ich dobrú prácu na finančnej správe.

„Keďže v minulosti som o podobnú odmenu Michala Suchobu požiadal v súvislosti s odchodom Daniela Čecha, tak bolo pre mňa prirodzené opätovne požiadať o finančné zdroje na záverečnú odmenu pre vybraných zamestnancov a mali sme o tom s Michalom Suchobom niekoľko diskusií," povedal vo výpovedi František Imrecze.

Návrh Františka Imreczeho bol, aby mu Michal Suchoba poskytol peniaze na odmeny vo výške od 50 do 20-tisíc eur na hlavu.

Podnikateľ podľa výpovede ale jedno meno zamietol, pri zvyšných štyroch poskytol peniaze pre troch ľudí a podľa Františka Imreczeho dvaja si peniaze aj prebrali. Odmenu 50 tisíc navrhol aj pre svoju nástupkyňu Lenku Wittenbergerovú. Tú chcel ale vraj podnikateľ Suchoba riešiť inak.

„Na vzťahu s Lenkou Wittenbergerovou mu veľmi záležalo, keďže sa po mojej rezignácii stala prezidentkou FS a povedal, že Lenku Wittenbergerovú vybaví sám a tiež mi v tom prípade žiadne zdroje nenechal," vypovedal Imrecze.

Zdroj: TASR

Lenka Wittenbergerová spolu s ďalšou ženou, ktorú František Imrecze spomína, stále na Finančnej správe pracujú. Prípad nechceli priamo komentovať, no odkázali, že všetko je to lož, nič od nikoho nedostali a sú pripravené, ak ich predvolajú, vypovedať na polícii. Podobne vyjadrenie bývalého prezidenta nechce komentovať ani Finančná správa.

„Finančné riaditeľstvo rešpektuje, že trestné konanie je neverejné a z uvedeného dôvodu nemôžeme poskytovať akékoľvek informácie k našim zamestnancom, respektíve príslušníkom Finančnej správy," reagovala hovorkyňa Martina Rybanská.

Pýtali sme sa aj polície s prokuratúrou, ako sa vysporiadajú s touto časťou výpovede Františka Imreczeho. Odpoveď by sme mali dostať v stredu (14.6.).

Reportáž spracoval Michal Hečko.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Finančná správa

Dôležité udalosti