Domáce

Počasie ako na hojdačke. V stredu sa má otepliť, dáždniky však neodkladajte

shutterstock_113070397.jpg

Ak ste si naplánovali dovolenku na Slovensku, tak v ďalších dňoch vám počasie možno plány trochu zmení. Vlhkosť v ovzduší sa totiž postará o oblačnosť a zrážky.

Družica

Už včera vo večerných hodinách začal počasie u nás ovplyvňovať zvlnený studený front, ktorý sa ešte aj dnes pomaly presúval cez Slovensko na východ. Tento zvlnený studený front je spojený s tlakovou nížou, ktorej stred sa stále nachádza nad Severným morom a bude ešte aj zajtra riadiť počasie u nás.

Zrážky

Zrážková činnosť bude v noci pokračovať najmä na západe a severe Slovenska, no a dažďa sa nezbavíme ani cez deň, takže ak budete kdekoľvek, zastihnúť vás môžu prehánky, občasný dážď a nie sú vylúčené ani lokálne búrky. To znamená, že dáždniky si z tašiek radšej nevykladajte!

Teploty

Zajtra k nám bude prechodne prúdiť teplejší vzduch od juhu, a preto sa bude Slovensko nachádzať v teplotnom pásme 25 až 30 stupňov.


Vietor

Zajtra bude fúkať o niečo silnejšie ako dnes, a to najmä v horských oblastiach, kde môže dosiahnuť rýchlosť aj okolo 55 až 70 kilometrov za hodinu. Jeho smer sa však prechodne zmení a bude fúkať od juhovýchodu až juhu.

Noc

Pred nami je prevažne oblačná, na západe a severe Slovenska až zamračená noc. Spať by sa nám malo celkom dobre, pretože bude sviežo a miestami má aj pršať, alebo sa vyskytnú prehánky, či lokálna búrka. Do rána sa vzduch ochladí na 17 až 14 stupňov, na severe teplota poklesne na 11 stupňov.

Predpoveď na zajtra

Na západe Slovenska sa vyskytnú prehánky, alebo občasný dážď najmä dopoludnia. Potom sa bude počasie zlepšovať. Oproti dnešnému dňu sa výraznejšie oteplí a teplota vystúpi na 27 až 31 stupňov.

Na strednom Slovensku bude viac oblakov na severe ako na juhu. A prehánky, alebo dážď sa tiež vyskytnú častejšie v Žilinskom ako v Banskobystrickom kraji. Na severe vystúpi teplota na 23 až 26 stupňov, na juhu bude teplejšie a to do 30 stupňov.

Na východe nášho územia má byť zajtra prevažne polooblačno a miestami sa budú tvoriť prehánky, občasný dážď a v Tatranskej oblasti nie je vylúčená ani lokálna búrka. Teplota sa popoludní vyšplhá na 25 až 31 stupňov.

Hory

V horských oblastiach si dajte pozor na šmykľavé a mokré chodníky. Zajtra bude na horách prevládať oblačné počasie a tiež rátajte s prehánkami, alebo ojedinelou búrkou. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude zhruba 16 stupňov.

Bio

Bio-predpoveď sa zajtra nemení, teda zostáva na trojke, a to je mierna záťaž.

Predpoveď na štyri dni

Ak ste si naplánovali dovolenku na Slovensku, tak v ďalších dňoch vám počasie možno plány trochu zmení. Vlhkosť v ovzduší sa totiž postará o oblačnosť a zrážky.

Vo štvrtok má byť zväčša veľká oblačnosť s prehánkami, alebo ojedinelými búrkami. Teplota vystúpi na 18 až 26 stupňov. V piatok bude menej oblačnosti, ale s prehánkami rátajte aj naďalej. Teplota vystúpi na 18 až 25 stupňov.

No a cez víkend nás čaká obloha s premenlivou oblačnosťou a teplota bude podstatne nižšia ako bola počas uplynulého víkendu. Vystúpi iba na 17 až 24 stupňov. Na leto sú to síce o niečo nižšie teploty, ale aspoň si viete už teraz pripraviť program na víkend.

BRATISLAVA/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.