Polícia zverejnila videá antivaxerov, ktorí kričali pred domami odborníkov. Má pre nich tvrdý odkaz

Zhromaždenie pred domom pediatričky Eleny Prokopovej.
Zhromaždenie pred domom pediatričky Eleny Prokopovej. Zdroj: FB/Filip Pavlík

Na videách susedia žiadajú protestujúcich, aby odišli. Tí im kričia, že vraždia svoje deti.

Polícia nebude tolerovať protiprávne konanie pred obydliadmi lekárov či vedcov. Vyhlásili policajti na sociálnej sieti. Vyjadrili sa tak k protestom antivaxerov pred domami Vladimíra Krčméryho, pediatričky Eleny Prokopovej a Pavla Jarčušku.

„Silu dezinformácií nemožno podceňovať. Skupina tzv. antivaxerov síce nie je veľká, ale o to hlučnejšia. Na jednej strane chápeme únavu niektorých občanov z pandémie ako takej, čelíme jej však všetci spolu. Nielen Slovensko, ale aj ostatné európske štáty majú, alebo postupne zavádzajú opatrenia v boji proti delta variantu, ktorý sa nebezpečne šíri v susedných krajinách. V tejto situácii sú agresívne ataky na odborníkov a lekárov absolútne neprípustné,“ odkazuje polícia.

Protestujúci sa s lekármi nestretli, ale dostali sa do konfliktu s ich susedmi. Na videách vidieť, že sa na ulici hádajú a antivaxeri opakujú, že očkovanie detí je ich vraždenie. Prokopovej susedia ich žiadali, aby ich nenatáčali a aby odišli. Polícia na neohlásených protestoch nezasiahla.

„Polícia v týchto prípadoch postupuje zákonom upraveným spôsobom, prijíma adekvátne opatrenia a je pripravená na vzniknuté situácie aj zákonom upraveným spôsobom reagovať. Aby však nedošlo k mareniu úloh policajného zboru, logicky nemôžme viac informácií v tejto súvislosti zverejniť,“ napísali policajti.

Dodávajú, že spoločnosť musí odsúdiť správanie antivaxerov voči lekárom, ktorí poskytujú zdravotnú starostlivosť všetkým občanom a len vďaka odborníkom sa môžeme z pandémie definitívne dostať.

Video z protestu pred domom V. Krčméryho:

Štvrtok 8 júla 2020 návšteva u Prof. MUDr. Vladimíra Krčméryho DrSc.a vraha Slovenského národa. Bohužiaľ tak isto neotvaral dvere a neodpovedal nám na naše otazky

Uverejnil používateľ Filip Pavlik Streda 7. júla 2021

Zdroj: Facebook/ Filip Pavlík

Video z protestu pred domom E. Prokopovej:

Návšteva u mudr Eleny Prokopovej My si očkovať deti nedáme návšteva u lekárky ktorá chce dať zaočkovať naše deti..

Uverejnil používateľ Filip Pavlik Štvrtok 8. júla 2021

Zdroj: Facebook/Filip Pavlík

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti