Poznáme príčiny smrti Milana Lučanského, uviedol prokurátor Žilinka

Martin ako ho poznáte dnes.
Zdroj: TASR

Vyšetrovatelia musia objasniť aj zranenia Lučanského, porušenie kamerových záznamov či udalosti, ktoré sa stali počas jeho hospitalizácie.

Príčiny smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského (†51) sú už známe. Vyšetrovanie tak speje ku koncu. Uviedol to generálny prokurátor Maroš Žilinka pre portál cas.sk.

Žilinka v rozhovore prezradil, že je o priebehu vyšetrovania pravidelne informovaný. Doposiaľ bolo vykonaných vyše 220 procesných úkonov a vypočuli až 77 svedkov. Vyšetrovatelia tiež vykonali viaceré znalecké skúmania, od príčin úmrtia, kamerových záznamov cez toxikológiu, oftalmológiu, traumatológiu a otorinolaryngológiu.

Prokurátor odhalil, že vyšetrovatelia už poznajú príčiny úmrtia Lučanského. Bolo by však nekorektné, ak by ich zverejnil. Počká teda do oficiálneho ukončenia vyšetrovania vo všetkých súvislostiach. Kedy to bude však tiež neprezradil. Objasniť musia napríklad niektoré zranenia Lučanského, porušenie kamerových záznamov či udalosti, ktoré sa stali počas hospitalizácie Lučanského.
BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Milan Lučanský

Dôležité udalosti