Vodiči by sa po novej diaľnici D4 a križovatke Triblavina mali previesť už v najbližších týždňoch

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: TV Markíza

Na oboch stavbách aktuálne prebiehajú kolaudačné konania.

Neskoro ale predsa. Veľké dopravné projekty v Bratislave a okolí sú vo finále. Vodiči by sa po novej diaľnici D4 a križovatke Triblavina, ktorá spojí satelitné obce s D1, mali previesť už v najbližších týždňoch. Na oboch stavbách aktuálne prebiehajú kolaudačné konania.

Nový Lužný most cez Dunaj je súčasťou diaľnice D4, teda nultého obchvatu Bratislavy. Aj tento úsek je už hotový, koncesionár finišuje aj s ďalšími, na viacerých už prebehlo prvé kolo technického odovzdania.

Zhotoviteľ už podal žiadosť o kolaudáciu pre štyri úseky obchvatu D4 i rýchlostnej cesty R7. Termíny ústnych pojednávaní sú stanovené postupne do 11. augusta.

„Otvorenie jednotlivých úsekov bude záležať od schopnosti koncesionára dokončiť stavebné práce a odstrániť všetky vady a nedorobky brániace predčasnému užívaniu," hovorí Ivan Rudolf z ministerstva dopravy.

Ministerstvo dopravy je však naklonené tomu, aby boli všetky úseky otvorené čo najskôr. Predpokladá sa, že by to mohlo byť koncom augusta. Zhotoviteľ tvrdí, že opravený je aj úsek pri Jarovicach, kde našli nebezpečný azbest. Aj tu ale ministerstvo dopravy ešte eviduje nedorobky.

Po otvorení obchvatu bude na ňom povolená maximálna rýchlosť ako na diaľnici mimo mesta, teda 130 km/h.

Aj nový úsek cesty, ktorý spája starú Seneckú cestu s diaľničnou križovatkou Triblavina je už pripravený na sprejazdnenie. A bolo aj na čase, spojnicu satelitných obcí Bratislavy s diaľnicou D1 totiž stavali neuveriteľných 6 rokov.

Predpokladá sa , že komunikácia aj s križovatkou Triblavina bude v prevádzke už v prvej polovici augusta tohto roka.

Obyvatelia Bernolákova, Ivanky pri Dunaji či Veľkého Bielu sa tak na diaľnicu smerom do Bratislavy napoja jednoduchšie. Ak ale budú chcieť novú križovatku využívať, budú si musieť zakúpiť diaľničnú známku. Úsek od Triblaviny je totiž spoplatnený.

Pozrite si aj reportáž


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Triblavina

Dôležité udalosti