Domáce

Kotlebu na oslavy SNP nepozvali. Vraj by tým účastníkom napľuli do tváre

Marián Kotleba
Zdroj: TASR

Predseda samosprávneho kraja však na oslavy môže prísť ako súkromná osoba.

Na oslavy SNP vždy pozývali aj banskobystrického župana, no Mariána Kotlebu nepozvali. Riaditeľ múzea tvrdí, že ak by to urobili, napľuli by tým do tváre účastníkom povstania. Predseda samosprávneho kraja však na oslavy môže prísť ako súkromná osoba.


Ako Marián Kotleba vníma to, že pozvánku nedostal a či na oslavy príde - tieto otázky sme poslali hovorcovi župy Miroslavovi Beličkovi. Odpoveď sme nedostali. Národné povstanie, ale spochybňuje aj článok v župných novinách.

K svojmu politickému vzoru sa Marián Kotleba prihlásil už tesne po vyhratých voľbách. „Mojím politickým vzorom je Andrej Hlinka," povedal vtedy Kotleba. Tohtoročné oslavy budú výnimočné. Na rozdiel od predošlých rokov ich ľudia budú sledovať z parku pod pamätníkom SNP.

Bude tam veľkoplošná obrazovka a dostanete sa sem len cez jednu z 15 elektronickým brán, kde vám skener skontroluje všetko, čo si so sebou nesiete. V týchto dňoch chlapi v areáli múzea finišujú s úpravami tankov a celého okolia. Chystajú aj zopár noviniek.BANSKÁ BYSTRICA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.