Polámané stromy a poškodené strechy. Búrka s krúpami spôsobila v Banskobystrickom kraji spúšť

Zničená strecha po búrke.
Zdroj: Polícia SR - Banskobystrický kraj/Facebook

Búrky komplikujú aj dopravu.

Popadané stromy v dôsledku silných búrok komplikujú v Banskobystrickom kraji dopravu na viacerých úsekoch. Ako na sociálnej sieti upozornilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici, silný vietor poškodil i strechy na viacerých budovách.

„Okresmi Žiar nad Hronom smerom na Žarnovicu a Banskú Štiavnicu aktuálne prechádza veľmi silná búrka s krúpami sprevádzaná silným vetrom. Na viacerých miestach vietor láme stromy a poškodzuje strechy,“ uviedla polícia.

Podľa informácií, ktoré na svojom webe uvádza Stella centrum, spadol strom aj na rýchlostnej ceste R1 za výjazdom Žiar nad Hronom - východ v smere do Zvolena. Popadané stromy komplikujú dopravu aj na ceste medzi Podzámčokom a Dobrou Nivou v okrese Zvolen a tiež na trase medzi Žarnovicou a obcou Veľké Pole. Silný dážď spôsobil i zaplavenie vozovky na ceste medzi Slovenskou Ľupčou a Brusnom v okrese Banská Bystrica.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v nedeľu výstrahu druhého stupňa pred búrkami pre všetky okresy Banskobystrického kraja. Meteorológovia upozornili, že s búrkami môžu byť spojené prívalové zrážky s úhrnmi 30 až 50 milimetrov a nárazmi vetra s rýchlosťou 70 až 110 kilometrov za hodinu.

SILNÁ BÚRKA, POLÁMANÉ STROMY, POŠKODENÉ STRECHY Aktuálne fotky od vás z Lehôtky pod Brehmi, Hliníka nad Hronom a Bzenice

Uverejnil používateľ Polícia SR - Banskobystrický kraj Nedeľa 18. júla 2021

BANSKÁ BYSTRICA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Stromy

Dôležité udalosti