Bývalý funkcionár NAKA údajne kajúcnikovi Bernardovi Slobodníkovi odovzdal podklady k výsluchu

Meno Jána Hazuchu figuruje vo výpovedi spolupracujúcich obvinených zo známych káuz.

Bývalý funkcionár NAKA podľa všetkého kajúcnikovi Bernardovi Slobodníkovi odovzdal podklady k výsluchu. Meno Jána Hazuchu figuruje vo výpovedi spolupracujúcich obvinených zo známych káuz. Síce z polície odišiel, no nedávno získal bezpečnostnú previerku.

Bernarda Slobodníka zadržali bývalé špičky polície pri akcii Očistec. V putách skončil aj samotný Bernard Slobodník.

Čo malo predchádzať jeho výsluchu pred prokurátorom, to sa dozvedáme až teraz. Obvinený expolicajt Marián Kučerka opísal, ako ho Slobodník pár dní pred výsluchom kontaktoval. Chcel, aby mu pripravil nejaké písomnosti, lebo má informáciu, že na neho vypovedá Ľudovít Makó.

„Stretli sme sa následne o nejaké dva-tri dni v Nitre, kde bol aj Ján Hazucha, zástupca odboru Bratislava, pán Slobodník chcel odo mňa informácie k prípadom Jopi Trade a Benzinol. Na ďalší deň mu Ján Hazucha niesol papier, na ktorom boli popísané nejaké prípady, o ktorých by mohol vypovedať. Pán Slobodník mi vtedy uviedol, že si potreboval osviežiť pamäť,“ povedal obvinený Marián Kučerka.

Bernard Slobodník však v tom čase už policajt nebol, a tak by sa nemal oboznamovať s citlivými informáciami. Kontakty s kolegami priznáva. No a Jána Hazuchu sme prvýkrát oslovili už pred niekoľkými týždňami. V tom čase pracoval ešte na polícii. Na náš e-mail ani otázky nereagoval.

Medzičasom sa Ján Hazucha stal príslušníkom Národného bezpečnostného úradu. Podľa našich informácií pracuje ako zástupca riaditeľa jednej zo sekcií. Znamená to, že musel získať bezpečnostnú previerku. Opäť sme mu chceli dať priestor na vyjadrenie, no odmietol sa vyjadriť.

Ján Hazucha pôsobil v policajnom zbore roky. Bol jedným z vyšetrovateľov, ktorí objasňovali prípravu vraždy Sylvie Volzovej. Na to, či Hazuchu už k stretnutiu so Slobodníkom vypočuli, sme sa pýtali aj na Úrade špeciálnej prokuratúry.

Ako reagovalo Úrad špeciálnej prokuratúry a NBÚ, sa dozviete z reportáže Zuzany Ferenčákovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ján Hazucha

Dôležité udalosti