Bombu, pre ktorú evakuovali centrum Bratislavy, už zneškodnili

Bombu previezli na iné miesto.
Zdroj: Facebook.com/Hasičský a záchranný zbor

Pre nájdenú leteckú bombu museli evakuovať aj autobusovú stanicu Mlynské nivy.

Leteckú bombu, ktorú našli na stavenisku na Chalupkovej ulici v centre Bratislavy, po prevezení bezpečne zneškodnili v utorok večer v areáli ministerstva vnútra pri bratislavských Rusovciach.

Bombu z čias bombardovania rafinérie Apollo v roku 1944 našli v utorok ráno počas pyrotechnického prieskumu staveniska na križovatke ulíc Bottova - Chalupkova v centre Bratislavy, kde má vyrásť developerský projekt Metropolis.

Zdroj: DETONICS S.A.

Zdroj: Facebook.com/Hasičský a záchranný zbor

Po nahlásení nájdenej bomby polícii bolo stavenisko vyprázdnené a polícia z preventívnych dôvodov evakuovala okolie stavby, priľahlé ulice i autobusovú stanicu na Bottovej. V centre Bratislavy sa preto tvorili rozsiahle kolóny. Obmedzená bola aj MHD a regionálna i medzinárodná autobusová doprava.

Po porade krízového štábu sa rozhodli bombu v utorok popoludní previezť z centra a zneškodniť ju mimo obývaného územia Bratislavy, v areáli ministerstva vnútra pri bratislavských Rusovciach.Bomba pochádzala z čias druhej svetovej vojny, keď v júni 1944 americké bombardéry bombardovali v Bratislave rafinériu Apollo, zimný prístav i most cez Dunaj.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bomba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.