Svedkovia veľkých káuz na úteku! Inšpekcia po nich vyhlásila pátranie

Peter Petrov a Matej Zeman.
Zdroj: Ministerstvo vnútra SR

Zadržať ich chceli už v utorok, no doma ich nenašli.

Po svedkoch veľkých káuz sa zľahla zem. Inšpekcia hľadá takáčovca Mateja Zemana a podnikateľa Petra Petrova. Vyhlásili po nich pátranie. Na jednej strane policajtom z NAKA svojimi výpoveďami odhaľujú pozadie zločinných schém, na strane druhej vyšetrovateľka z inšpekcie ich viní z krivého svedectva.

Vyšetrovateľom z inšpekcie sa v utorok podarilo zadržať takáčovca Csaba Dömötöra. Ten už má za sebou výsluch a zatiaľ nie je jasné, či ho budú chcieť vo väzbe.

Inšpekcia však poľovala aj na ďalších dvoch svedkov veľkých káuz. Hľadali ďalšieho takáčovca Mateja Zemana a podnikateľa Petra Petrova, ktorého prezývajú Tiger. Po Zemanovi podľa našich informácií pátrali ešte po polnoci, keď ho hľadali v hausbóte pri Rusovciach. Policajtov priviezli na člne hasiči. Prístup k domu na vode je ťažký, Dunaj je vysoko.

Obaja muži však zmizli bez stopy. Vyšetrovateľka inšpekcie po nich vyhlásila pátranie. Ich fotografie aj s osobnými údajmi sme našli v systéme Patros na stránke ministerstva vnútra. Všetci traja spomínaní sú obvinení z krivej výpovede a z marenia spravodlivosti v rámci vyšetrovania podozrení z údajnej manipulácie so svedeckými výpoveďami. Týka sa to práve posledných veľkých policajných akcií, pri ktorých zadržali rôznych funkcionárov či podnikateľov a v ktorých hľadaní muži svedčia.

Na jednej strane je teda inšpekcia, na strane druhej NAKA. Šéf tímu Očistec z národnej kriminálky, Ľubomír Daňko, v rozhovore pre portál Aktuality odmieta, že by svedkov inštruovali, čo majú vypovedať. Doteraz Daňka a ani jeho kolegov nikto na výsluch nezavolal, hoci sa ho dožadovali. 

Aké dôkazy má v rukách vyšetrovateľka inšpekcie Diana Santusová, zatiaľ nevieme. Isté však je, že má k dispozícii zistenia tajnej služby. Spomínajú sa dokonca aj nejaké nahrávky. Jej postup pri vyšetrovaní posudzuje prokurátor.

Reportáž do Televíznych novín spracovala redaktorka Zuzana Ferenčáková.


Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.