Vyšetrovateľku inšpekcie, ktorá išla policajtom z NAKA po krku, odstavili

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Musí sa podrobiť detektoru lži.

Odstavili šéfku tímu z inšpekcie, ktorá vyšetrovala policajtov z NAKA. Dôvodom majú byť podozrenia, že porušuje zákon. Opozícia si Dianu Santusovú bráni a hovorí o jej poprave. Obviňujú ministra vnútra, ktorého chcú odvolávať.

Diana Santusová bola šéfkou špecializovaného tímu na inšpekcii. Jej úlohou bolo vyšetrovať podozrenia údajných manipulácií svedkov vo veľkých policajných kauzách. V utorok jej ľudia zadržali jedného z nich, takáčovca Csabu Domotora, a pátrajú po ďalších dvoch. No a v stredu zase operatívcom z NAKA prehľadali auto.

Vo štvrtok Santusovej dočasne pozastavili činnosť. Dôvodom sú vraj množiace sa podozrenia, že nepostupuje v súlade so zákonom. Urobili s ňou personálny pohovor, no tvrdia, že pochybnosti majú stále. Šéf ju preto posiela na detektor lži. Poslednou kvapkou mal byť práve zásah voči policajtom z elitného útvaru.

Operatívcov z NAKA zablokovali na troch neoznačených autách ich kolegovia z iného úradu v Pezinku. Z vozidiel podľa portálu Aktuality povyskakovali muži so zbraňami a kričali na policajtov, aby vystúpili. Prehľadali im auto, lebo vraj hľadali obvinených. Operatívcom sa zákrok nepozdával, a tak chceli zavolať hliadku. No nestihli. Komando rýchlo odišlo.

Šiesti členovia zásahového tímu boli vraj z Úradu hraničnej a cudzineckej polície zo Sobraniec. No neskôr sa zistilo, že dvaja z nich mali byť z iných bezpečnostných zložiek. Policajti z NAKA už podali trestné oznámenie.

Smer sa vyšetrovateľky zastal. Hovorí o rozklade právneho štátu. Vo štvrtok mimoriadne zasadala aj bezpečnostná rada štátu.

Situáciu monitorujú redaktori spravodajstva Adel Ghannam a Zuzana Ferenčáková.


Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Úrad inšpekčnej služby

Dôležité udalosti