Súd vzal takáčovca Dömötöra do väzby. Ten hovorí, že bol ovplyvňovaný, no nie policajtmi

Zadržaný Csaba Dömötör.
Zdroj: TV Markíza

Prokurátor žiadal pre Dömötöra útekovú, preventívnu aj kolúznu väzbu.

Otvorená vojna medzi bezpečnostnými útvarmi. Inšpekcia obviňuje políciu, že im prekazila zatýkanie svedkov veľkých káuz. No a medzitým sa nám jediný zadržaný priznal, že ho predsa len pri svedectve niekto ovplyvňoval, ale policajti to neboli.

Na jednej strane špecializovaný tím z inšpekcie, na strane druhej policajti z NAKA. Pri utorňajšej akcii chceli vyšetrovatelia z inšpekcie zadržať troch mužov, ktorí vypovedajú v kľúčových kauzách. Nakoniec skončil v putách iba jeden, ďalší im vraj zmizli priamo spred nosa.

Policajný prezident vo svojom stanovisku, ktoré nám poslal, tvrdí, že doterajšia šéfka tímu z inšpekcie, Diana Santusová, zatajila zásah pred svojím nadriadeným. Zásah komanda pritom vraj musí podpísať práve šéf inšpekcie a ten podľa Petra Kovaříka Santusová nemala.

Kto o zastavenie komanda a preverenie celej záležitosti uprostred akcie požiadal, to nenapísal. No pingpong v štýle, kto za to môže, pokračuje ďalej.

Jedno je však zrejmé, takáčovec Matej Zeman a podnikateľ Peter Petrov zmizli bez stopy a pátrajú po nich. Vinia ich z krivého svedectva a marenia spravodlivosti, rovnako ako jediného zadŕžaného Csabu Dömötöra. Ten nám v piatok povedal, že ho niekto ovplyvňoval.

Celú kauzu monitoruje redaktorka spravodajstva Zuzana Ferenčáková.

 

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Väzba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.