Poslanci z OĽaNO chcú uznesením parlamentu podporiť aj LGBTI ľudí

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: FOTO TASR - Pavel Neubauer

Vláda sa zaviazala v programovom vyhlásení k zlepšeniu postavenia párov žijúcich v spoločnej domácnosti.

Skupina poslancov koaličného hnutia OĽANO v najbližších dňoch predstaví návrh uznesenia parlamentu, ktoré vyjadrí podporu a uznanie všetkým menšinám a komunitám žijúcim na Slovensku vrátane ľudí hlásiacich sa k LGBTI.

„V najbližších dňoch doručíme do podateľne parlamentu návrh uznesenia Národnej rady (NR) SR, ktorým sa prihlásime k hodnotám tolerancie, slobody a rovnosti pred zákonom," vyhlásil parlamentný poslanec a predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽANO). Verí, že následne tieto hodnoty podporí aj plénum parlamentu. NR SR má o návrhu uznesenia na podporu menšín rokovať v septembri.

Čítajte tiež: Dostál: Vláda sa zaviazala upraviť vzťahy aj homosexuálnych párov. Svoj návrh sme dali koaličnej rade

Skupina poslancov OĽANO tvrdí, že práva príslušníkov sexuálnych menšín na Slovensku nedosahujú štandard bežný vo viacerých krajinách Európskej únie a v niektorých oblastiach sú degradovaní.

„Ľuďom z LGBTI komunity legislatíva kladie rôzne prekážky v ich partnerskom a rodinnom živote," vyhlásili s tým, že súčasná vláda sa v programovom vyhlásení zaviazala k zlepšeniu legislatívy v oblasti majetkových práv, týkajúcej sa osôb žijúcich v spoločnej domácnosti.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Národná rada

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.