V areáli hutníckeho závodu OFZ na Orave horelo

Na snímke z 5.februára 2007 Oravské ferozliatinárske závody, a.s.
Na snímke z 5.februára 2007 Oravské ferozliatinárske závody, a.s. Zdroj: FOTO TASR - Pavol Ďurčo

Spoločnosť OFZ vyrába ferozliatiny, a teda prísady do ocele.

Požiar, ktorý vypukol v nedeľu večer v areáli hutníckeho závodu OFZ v Oravskom Podzámku – Širokej, sa okolo 22.00 h podarilo lokalizovať. Ako informoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline Jaroslav Kapusniak, oheň zachvátil technológiu zavádzania suroviny do pece. Požiar sa zaobišiel bez zranení.

„Hasiči zasahovali v sťažených podmienkach. Nakoľko tam bolo sálavé teplo a prašné prostredie, museli použiť dýchacie prístroje. Požiar sa nám podarilo včas dostať pod kontrolu,“ uviedol Kapusniak.

Ako doplnil, príčina vzniku udalosti bude predmetom ďalšieho vyšetrovania, nakoľko predbežný odhad škody je podľa majiteľa závodu viac ako 100.000 eur.

„V tejto výrobnej hale je špecifické prostredie - je tu vysoká teplota, čo hasičom sťažuje lokalizačné a likvidačné práce. Preto sme museli pristúpiť aj k striedaniu príslušníkov a, samozrejme, dodržiavať pitný režim. Práca bola naozaj náročná,“ priblížil krajský riaditeľ hasičov. Zároveň zdôraznil, že únik nebezpečných látok do ovzdušia následkom požiaru sa nepotvrdil.

Spoločnosť OFZ vyrába ferozliatiny. Zákazníkmi spoločnosti sú krajiny EÚ, najmä Česká republika, Slovensko, Poľsko, Maďarsko či Rakúsko.


ORAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti