Pred rokmi záhadne ochrnula na Cypre, teraz sa jej splnil sen. Miškine obrazy vystavujú v Nových Zámkoch

Miška.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Každým predaným obrazom je tak o krok bližšie k tomu, aby navždy odložila vozík.

Miške Kevélyovej, ktorá záhadne pred šiestimi rokmi ochrnula počas brigády na Cypre, sa splnil malý sen. V Nových Zámkoch dostala ponuku vystavovať svoju tvorbu.

Každým predaným obrazom je tak o krok bližšie k tomu, aby navždy odložila vozík. Peniaze z predaja si totiž odkladá na štátom nehradenú liečbu.

Diela večne usmiatej Mišky už síce zdobia rôzne domácnosti, kancelárie či zubné ambulancie, no keď dostala ponuku vystavovať, na chvíľočku jej úsmev zamrzol. Ako priznala, nerátala, že by niekedy mohla mať svoju vlastnú výstavu.

Umelecké vlohy mala už dávno, naplno sa však prejavili práve počas príchodu pandémie. Keďže má šikovného a zručného otca, niektoré diela sú výsledkom spolupráce.

Peniaze z každého jedného diela sa rozdeľujú. Časť ide na nové plátna a farby, zvyšok na rehabilitácie, ktoré poisťovňa nehradí, no Miška ich stále potrebuje.

Je vidno, že Miška napreduje. Je až neuveriteľné, že tejto usmiatej bojovníčke lekári dávali minimálnu šancu na prežitie.

Ak už nie finančne, podporiť Mišku sa dá aj pekným slovom. Jej obrazy budú v regionálnom osvetovom stredisku v Nových Zámkoch vystavené do konca augusta.

Viac v reportáži Marka Šilhavíka.


NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Výstava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.