Poznáme detaily prípadu Csabu Dömötöra. Jeho prípad sa netýka úplatku pre Dušana Kováčika

Csaba Dömötör.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Vyplýva to z uznesenia o vznesení obvinenia, ktoré máme v redakcii k dispozícii.

Poznáme detaily prípadu obvineného svedka Csabu Dömötöra. Jeho prípad sa podľa obvinenia inšpekcie netýka úplatku pre špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, ako to tvrdí opozícia, ale stotisícového úplatku v súvislosti s developerským projektom.

Vyplýva to z uznesenia o vznesení obvinenia, ktoré máme v redakcii k dispozícii. K tomu, že si svoju výpoveď vymyslel, sa Dömötör sám priznal a za mrežami čaká, či ho krajský súd prepustí na slobodu.

Člen čierneho výjazdu gangu takáčovcov Dömötör sa v lete minulého roka pred políciou priznal, že zaviezol svojho nadriadeného Mateja Zemana na tajné stretnutie.

Na tom Zeman údajne odovzdal obálku so stotisíc eurami v obľúbenom podniku Ľudovíta Makóa. Podľa všetkého sa v reštaurácii stretli aj s dnes už nebohým exsiskárom Františkom Böhmom.

To, či sa však Zeman stretol s Makóom a Böhmom Dömötörom, nemohol vidieť. Sklá reštaurácie totiž vytvárajú zrkadlový efekt.

O tomto stretnutí opakovane hovoril aj predseda Smeru-SD Robert Fico. Spája ho s prípadom bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

Dömötörove priznanie však s prípadom Kováčika nemá nič spoločné. Stotisícový úplatok sa týkal developerského projektu na Drotárskej ulici v Bratislave. Meno bývalého špeciálneho prokurátora sa v uznesení nijako nespomína.

Rovnako tak sa nespomína ani to, že by Csabu Dömötöra na krivú výpoveď nahovárali policajti.

Kto to však bol, je podľa uznesenia jeho spoluobvinený a v súčasnosti osoba na úteku Peter Petrov, prezývaný Tiger. Tajná služba si ho v tejto súvislosti aj nahrala.

Čo sa však v súvislosti s príslušníkmi NAKA spomína, je záhadná návšteva Csabu Dömötöra v budove polície dva dni pred jeho oficiálnym výsluchom. Na bratislavskej NAKA údajne strávil sedem hodín. Prečo tomu tak bolo, nevieme.

Kto by mal k samotnému prípadu čo povedať, sú samotní policajti z tímu Očistec. Podľa našich informácií však stále neboli predvolaní na výsluch.

Medzitým je z prípadu stále odstavená pôvodná vedúca tímu Diana Santusová, ktorá by tento týždeň mala absolvovať detektor lži. Na otázku, kto vedie tím dočasne, nám na ministerstve vnútra neodpovedali.

Viac v reportáži Adela Ghannama.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dušan Kováčik

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.